18 III 2018

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Witold Seredyński, proboszcz parafii Stara Dąbrowa, wikariusz w naszej parafii w l. 1995-1998. W poniedziałek, wtorek i środę Msze z naukami rekolekcyjnymi rano o 9.00 lub wieczorem o 18.00. Spowiedź podczas wszystkich spotkań. Prosimy o ten wysiłek duchowy, aby uczestniczyć w kolejnych dniach rekolekcyjnych.

2. Jutro (19 III) obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. W piątek 23 III Msza wyjątkowo będzie sprawowana rano o godz. 9.00. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Artystycznej Drodze Krzyżowej, przygotowanej przez Dom Kultury "Klub Skolwin" przy współudziale artystów Szczecina i statystów Skolwina. Spotykamy się o godz. 18.00 przy Domu Kultury. Przejdziemy ul. Stołczyńską i Inwalidzką na plac przykościelny. Nabożeństwo zakończy się możliwością przyjęcia Jezusa w Komunii św. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele, ani Mszy wieczornej.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i za tydzień o godz. 17.15.

5. Dziś o godz. 19.30 w Domu Parafialnym odbędzie się próba chóru śpiewającego podczas Triduum Paschalnego. Chętnych serdecznie zapraszamy.

6. Dziś kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. 3 GM składają na Mszy o godz. 18.00 opinie od swoich szkolnych katechetów.

7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach poświęcimy palmy.

8. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Caritas rozprowadzają świece na stół wielkanocny, czekoladowe baranki i kartki świąteczne. (Na 10.30 i 12.00) Swoje prace świąteczne prezentują dziewczęta ze szkoły przy ul. Kamiennej.

9. Zachęcamy tych którzy chcą się włączyć w akcję "Torba Miłosierdzia". Z przedsionka kościoła można zabrać taką torbę. Wypełnione torby przynosimy do zakrystii do 25 III. Przed świętami trafią one do rodzin potrzebujących z naszej parafii. Nie będzie już wystawionego kosza w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

10. W dniach od 23 i 24 bm. (piątek, sobota) przeprowadzona zostanie comiesięczna akcja "Makulatura i zakrętki na Misje". Duże pojemniki ustawione zostaną przy kościele i przy Domu Parafialnym.

11. Dzisiaj przy ul. Stołczyńskiej w "Maglu" w godz. od 11.00 do 16.00 czynna będzie kawiarenka z wypiekami domowymi. Zapraszamy.

12. Dziękujemy mieszkańcom ul. Łomżyńskiej za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Nad Bogdanką i Stolarskiej. Dziękujemy też za ofiary wrzucone na tacę przeznaczone z myślą o kwiatach do Bożego Grobu.

13. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Miłujcie się.