Temperatura: 5 [°C]

Dzienna suma opadów: 12.19 [mm]

24 VI 2018

XII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Czas oddechu i nabrania sił. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawowane są codziennie o godz. 17.30.

2. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: w poniedziałek (25 VI) o godz. 12.00 nastąpi oficjalne otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora "Don Senior", o godz. 18.00 Msza św. w int. ks. Tomasza z ok. 18 rocznicy święceń kapłańskich; w środę (27 VI) św. Cyryla Aleksandryjskiego bp i dK; w czwartek (28 VI) św. Ireneusza, bp i M; w piątek (29 VI) św. Apostołów Piotra i Pawła. Solenizantom i jubilatom – najpiękniejsze życzenia.

3. Z racji na rozpoczynające się wakacje od 1 VII do 26 VIII nie będzie Mszy niedzielnych o godz. 18.00. Msze w tygodniu sprawowane bez zmian (tj. o godz. 18.00). Biuro Parafialne podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień w niedzielę (1 VII) przeżyjemy wizytację biskupią. Po wizytacji wstępnej, gdzie sprawdzany był stan obiektów parafialnych i sprawdzone zostały księgi parafialne, przychodzi czas na spotkanie Biskupa z nami - Żywym Kościołem. Ks. biskup Henryk będzie obecny na trzech Mszach. Jeśli to możliwe przyjdźmy licznie. Msze o godz. 7.45 (bez ks. biskupa), 9.00 (z uwzględnieniem róż Żywego Różańca, Rodziny Radia Maryja, Czcicieli Maryi), 10.30 (z uwzględnieniem dzieci, dzieci komunijnych i rocznicowych i ich rodzin, oraz wspólnot Domowego Kościoła), 12.00 (z udziałem młodzieży bierzmowanej i ich rodzin, Rady Parafialnej i Caritas). O godz. 13.00 za Domem Parafialnym rozpoczniemy wspólnego-rodzinnego grilla. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne wymienione i niewymienione, grupy i stowarzyszenia społeczne, pojedyncze osoby tworzące lokalną społeczność którzy chcą spotkać się z ks. biskupem i porozmawiać o życiu parafii i Skolwina.

5. W ramach akcji "Makulatura i zakrętki na misje" przy kościele i przy Domu parafialnym w piątek i sobotę (29, 30 VI) ustawione będą kontenery.

6. Kończą się prace związane z modernizacją Biura Parafialnego. W ubiegłym tygodniu do biura wstawiono drewniane szafy do przechowywania dokumentów. Można je oglądać

7. Dziękujemy ślubującym w minionym tygodniu i mieszkańcom ul. Bernardyńskiej i Łużyckiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 8, 10, 12.

8. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny, oraz Głos Szczecińsko-Kamieński.

IMG_7793.png.jpg