Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00

Duszpasterze

 

Powstaliśmy z parafii stołczyńskiej


Mimo iż parafia Niepokalanego Serca N.M.P. w Szczecinie Glinkach (Stołczyn) oficjalnie powołana została 1 VI 1951 r. to duszpasterstwo przy kościele rozwijało się już od 1946 r. Widocznym znakiem było poświęcenie kościoła przez ks. Józefa Kindera – chrystusowca, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela leżącej w centrum Szczecina. Pierwszym proboszczem Stołczyna był ks. Henryk Domalewski, który 11 VIII 1946 r. poświęcił skolwiński kościół Chrystusowi Królowi. Z pewnością od tego czasu poszczególni ze Stołczyna proboszczowie i wikarzy sprawowali opiekę duszpasterską nad leżącym nieopodal Skolwinem. Mocno utrwalił się w sercach Skolwinian wikariusz ks. Oswald Kobiela.

 

Wykaz kapłanów pracujących

w parafii Stołczyn (Glinki) do 1957 r.

tj. do erygowania Parafii pw. Chrystusa Króla w Szczecinie Skolwinie

 

proboszczowie

od

do

imię i nazwisko

1 sierpień 1946

wrzesień 1954

Henryk Domalewski (Fot.1)

wrzesień 1954
15 lipiec 1957
Józef Pohoda Rogowski
15 VII 1957
1980 Andrzej Glapiński (Fot.1) (Fot.2)

 

 

wikariusze - pomoc

od

do

imię i nazwisko

25 czerwiec 1952

lipiec 1953

Jan Dorobisz

14 grudzień 1953

6 marzec 1954

Alfred Osipowicz

30 czerwiec 1953
22 sierpień 1955
Władysław Wąchal

23 grudzień 1954

15 marzec 1955

Eugeniusz Strzedziński

21 lipiec 1955

15 lipiec 1957

Oswald Kobiela

(Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4)

 

1 sierpień 1956

 

 

brak danych

 

 

Leszek Gościmski

 

 

 

Wykaz kapłanów pracujących

w parafii Chrystusa Króla na Skolwinie

od 1957 r.

 

proboszczowie

wikariusze - pomoc

od

do

imię i nazwisko

Henryk Świerkowski

od 15 lipca 1957

do 18 lutego 1980 r.

sierpień 1959

marzec 1961

Czesław Ziemiński (Fot.1) (Fot.2)

marzec 1961

czerwiec 1961

Kazimierz Łabiak

lipiec 1961

kwiecień 1962

Stanisław Horodecki

kwiecień 1962

czerwiec 1962

Kazimierz Antosz

lipiec 1962

lipiec 1963

Kazimierz Piechota (Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4)

lipiec 1963

czerwiec 1965

Jan Betleja

 

 

Roman Lisiecki*

maj 1964

wrzesień 1964

Grzegorz Tuligłowicz (Fot.1)

wrzesień 1964

grudzień 1965

Jan Szmelter (Fot.1) (Fot.2)

grudzień 1965

lipiec 1969

Norbert Nowak (Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4) (Fot.5) (Fot.6) (Fot.7) (Fot.8) (Fot.9)

lipiec 1969

grudzień 1971

Franciszek Smagoń (Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4) (Fot.5) (Fot.6) (Fot.7)

grudzień 1971

czerwiec 1972

Henryk Łask TS ** (Fot.1)

lipiec 1972

marzec 1974

Tadeusz Pietras (Fot.1) (Fot.2)

marzec 1974

styczeń 1980

Józef Leszkowicz (Fot.1) (Fot.2)

Alojzy Nawrocki

od 18 lutego 1980

do 7 stycznia 1985 r.

(Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4) (Fot.5) (Fot.6) (Fot.7)

kwiecień 1981

czerwiec 1981

Jan Szewc

styczeń 1984

grudzień 1985

Tadeusz Cichorek

Jan Mazur

od 7 stycznia 1985

do 25 sierpnia 2007 r.

grudzień 1985

październik 1989

Piotr Filipowski (Fot.1)

październik 1989

styczeń 1993

Wojciech Puciato

styczeń 1993

sierpień 1995

Bernard Boguszewski ***

listopad 1994

wrzesień 1995

Michał Jaskowski

wrzesień 1995

lipiec 1998

Witold Serdyński

lipiec 1998

lipiec 1999

Krzysztof Banach

lipiec 1999

sierpień 2001

Robert Kos

sierpień 2001

sierpień 2004

Marek Halec (Fot.1) (Fot.2) (Fot.3) (Fot.4)

sierpień 2004

sierpień 2008

Mariusz Bator (Fot.1)

Arkadiusz Wieczorek

od 25 sierpnia 2007

do 10 października 2012 r.

sierpień 2008

sierpień 2011

Mariusz Szymczak

kwiecień 2012

maj 2013

Michał Mikołajczak

Artur Rasmus

od 10 października 2012

maj 2013

kwiecień 2014

Maciej Błaszczykowski

od 23 sierpnia 2014 Tomasz Ceniuch

 

Objaśnienia:

* W tym czasie ks. Lisiecki miał na jeden rok urlop zdrowotny. Starał się by być pomocą w skolwińskiej parafii. Czy dotarł? Tego nie wiemy. Zmarł w 1996 r.

** Ks. Łask należał do Towarzystwa Salezjańskiego i starał się o inkardynację do naszej diecezji, którą otrzymał w 1986 r.

*** Z racji na jednoroczny urlop naukowy ks. Mazura, od września 1994 do sierpnia 1995 r. ks. Boguszewski pełnił w parafii obowiązki administratora

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

457-1.jpg.jpg