Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 0 [hPa]

Prędkość wiatru: [km/h]

Kierunek wiatru: N

Promieniowanie UV:

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: [mm]

Krucyfiks Skolwińskiego Chrystusa Króla PDF Drukuj

 

Postać Chrystusa, naturalnej wielkości, została sporządzona z drewna dębowego przez nieznanego ludowego artystę w północnych Niemczech prawdopodobnie w XVIII w.

 

 

Figura znajdowała się w przydrożnej kaplicy, która została zburzona podczas budowy autostrady. Rozczłonkowana rzeźba została porzucona i groziło jej całkowite zniszczenie.

Po wielu perypetiach Chrystus został przyjęty przez mieszkańca Skolwina, Ormianina, pana Artura Gregoryan. Po kilku latach żmudnej pracy pan Artur przywrócił rzeźbie jej dawną świetność i ofiarował ją parafii.

W Wielki Piątek, 2 kwietnia 2010 r., wobec licznie przybyłych mieszkańców Skolwina, rzeźba umieszczona na nowym krzyżu i osadzona w specjalnym postumencie została wniesiona uroczyście do kościoła parafialnego, gdzie znalazła swój nowy dom.

W Niedzielę Miłosierdzia, 11 kwietnia 2010 r. ks. abp Andrzej Dzięga poświęcając Krucyfiks powiedział: „Przychodźcie do Ukrzyżowanego, całujcie Jego stopy, przynoście Mu wasze troski. On w tej świątyni będzie na was czekał.”

Intronizacja zabytkowego Krucyfiksu miała miejsce, w roku, w którym rozpoczyna się, kilkuletni, generalny remont kościoła Chrystusa Króla. Ufamy, że naszej starożytnej świątyni, wzorem tej świętej figury, zostanie przywrócony jej dawny splendor.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

085.jpg.jpg