Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
07.45, 09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Ks. Czesław Tadeusz Ziemiński (1933-2021)

 

Czesław Tadeusz Ziemiński - urodził się 25 V 1933 r. w Pstrągowej w rodzinie Jana i Julii (zd. Siewierska). Był dziesiątym dzieckiem. Jego rodzeństwo to Kazimierz (ur. 1915), Zbigniew, Stanisław, Władysław, Bogusław, Bronisława, Emilia, Aleksandra i Krystyna. Dwie siostry: Krystyna i Aleksandra były zakonnicami, a brat Kazimierz księdzem misjonarzem św. Wincentego a Paulo, wyświęconym w 1941 r. Chrzest odbył się 2 VII 1933 r. w (starym) kościele parafialnym pw. św. Józefa w Pstrągowej. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Gorzowie Wlkp. Dnia 24 VI 1956 r. w katedrze gorzowskiej m.in. z Janem Betleją, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa łódzkiego Michała Klepacza. Msze św. prymicyjne odprawili w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Pstrągowej 29 VI 1956 r. w święto Apostołów Piotra i Pawła. Po święceniach pomagał w duszpasterstwie swojemu bratu ks. Kazimierzowi w Trzebiszewie, gdyż od władz państwowych nie otrzymał zgody na objęcie placówki. Kanclerz Kurii ks. Marian Kumala skierował młodego księdza do Kamienia Pomorskiego. W Kamieniu Pomorskim czekając na zatwierdzenie przepisywał duplikaty ślubów, chrztów, pogrzebów.

 

Wikariaty:

10.01.1957 - 01.08.1959 - Lemierzyce k. Kostrzynia (par. św. Ap. Piotra i Pawła)

01 VIII 1959 – 15 III 1961 - Szczecin Skolwin (par. Chrystusa Króla)

15 III 1961 – 01 VII 1963 - Choszczno (par. Narodzenia NMP)

01 VII 1963 – 13 XII 1965 - Szczecin Dąbie (par. Wniebowzięcia NMP)

13 XII 1965 – 07 III 1966 - Dzierżążno Wielkie (par. MB Różańcowej)

07 III 1966 – 24 VIII 1966 - Szczecin Dąbie (par. Wniebowzięcia NMP)

 

Od 24 VIII 1966 do 15 VII 1980 był administratorem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie, a od 15 VII 1980 do 25 VIII 2009 proboszczem par. Chrystusa Króla w Kozielicach koło Golczewa. Po trudach pracy duszpasterskiej został rezydentem w Trzebiatowie. Dnia 27 X 2012 r. abp Andrzej Dzięga wprowadził do Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej 22 nowych kanoników w tym ks. Czesława. Od 1 VIII 2016 r. ks. Czesław zamieszkał w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Szczecinie. Zmarł 24 II 2021 r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 III 2021 r. w Kozielicach. Kapłan zostanie pochowany na cmentarzu w Kozielicach.

Ks. Czesław był pierwszym powojennym wikariuszem w Skolwinie

 

Ostatnia zmiana 25 II 2021 r.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

180.jpg.jpg