Kierunek wiatru: NNE

Dzienna suma opadów: 0.76 [mm]

27 X 2019

XXX Niedziela Zwykła

1. Do czwartku włącznie spotykamy się na wspólnej modlitwie różańcowej. Wspólna modlitwa to okazja do mobilizacji. Jeśli obok mnie ktoś się modli to i ja mogę stanąć do modlitwy. A intencji modlitewnych jest wiele. Zapraszamy.

2. W czwartek (31 X) w wigilię Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie ze świętymi. Zapraszamy dzieci i dorosłych do przebrania się za Świętych. Jest to alternatywa do tych którzy świadomie lub nieświadomie hołdują śmierci, złu i grzechowi. Dlatego postawa chrześcijan to wskazywanie na tych którzy dobrym życiem zasłużyli na miano świętych. Po ostatnim różańcu i Mszy wieczornej ok. 18.30 odbędzie się przejście z Kościoła do Domu Parafialnego. A tam czekać będzie niespodzianka!!!

3. W piątek (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również I piątek miesiąca. Msze w tym dniu o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Przypomnijmy iż wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami odpustu jest odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca św. W naszej parafii znajdują się trzy nieczynne cmentarze: wokół kościoła, za bocianim gniazdem i przy ul. Nowy Świat.

4. W sobotę (2 XI) Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Rozpoczynamy w tym dniu Wypominki – wspólną modlitwę za naszych zmarłych. Zapraszamy na godz. 17.30. W przedsionku wyłożone są Kartki Wypominkowe. Na kartce wydrukowany jest dzień tygodnia. Będzie to oznaczało iż przez cały listopad w tym dniu tygodnia odczytywana będzie dana karta. Wypominki można wrzucać na tacę, do skrzynki ustawionej w prezbiterium lub przynosić do zakrystii.

5. W sobotę (2 XI) od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych. W tym dniu Biuro Parafialnie nie będzie czynne.

6. Dzisiaj o godz. 10.30 spotkanie formacyjne rodziców dzieci przed I Spowiedzią i Komunią św.

7. Cały czas prosimy o zdjęcia związane z projektem "Pionierzy Skolwina". Opisane prosimy przynosić do zakrystii do ks. Artura.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Górniczej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Huculskiej.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z filmem DVD pt.: "Bernadetta. Cud w Lourdes" w cenie 6 zł i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Jest też dwumiesięcznik Miłujcie się. W przedsionku są do zabrania darmowe "Dobre Nowiny". W zakrystii są ścienne kalendarze na 2020 r. z których ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo wśród bezdomnych.

119-1.jpg.jpg