Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

03 XI 2019

XXXI Niedziela Zwykła

 

  1. Codziennie przez listopad trwa wspólna modlitwa za zmarłych. Zapraszamy o godz. 17.30 na wypominki. Kartki wypominkowe można wrzucać do skrzynki w prezbiterium, na tacę lub przynosić do zakrystii. Prosimy zwrócić uwagę na wydrukowany dzień tygodnia na kartce. Oznacza to iż przez cały listopad w tym dniu kartka z imionami zmarłych będzie odczytywana. Za tych zmarłych będziemy się modlili.

  2. Przypominamy iż od 1 do 8 listopada (tj. do piątku) można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami odpustu jest odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca św. W naszej parafii znajdują się trzy nieczynne cmentarze: wokół kościoła, za bocianim gniazdem i przy ul. Nowy Świat.

  3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek (4 XI) św. Karola Boromeuszka bp., a w sobotę (9 XI) rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  4. Już dzisiaj zapowiadamy Rekolekcje u progu Adwentu. Rozpoczną się 21 XI i zakończą się 24 XI w niedzielę Chrystusa Króla. Poprowadzi nas ks. Zbigniew Rzeszótko – proboszcz parafii św. Stanisława Kostki ze Szczecina. Szczegóły na afiszach.

  5. Trwa zbieranie materiałów zdjęciowych i dokumentów związanych z projektem "Pionierzy Skolwina 1945 - 1949". Chcemy pokazać sylwetki mieszkańców Skolwina, którzy tutaj rozpoczynali swoje powojenne życie. W planowanej książce biogramy skolwiniaków mają być ubogacone fotografiami. Dlatego jeszcze raz prosimy o pomoc.

  6. Równo za rok odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jest już ostatnia chwila aby się zdeklarować. Informacje w zakrystii.

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Huculskiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Inwalidzkiej od 13 do 78.

  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Jest też dwumiesięcznik Miłujcie się. W przedsionku są do zabrania darmowe "Dobre Nowiny". W zakrystii są ścienne kalendarze na 2020 r. z których ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo wśród bezdomnych.

 

Ks. Artur Rasmus

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

233-1.jpg.jpg