10 V 2020

V Niedziela Wielkanocna

1. Trwamy w okresie wielkanocnym. Jesteśmy też zobligowani przepisami sanitarnymi. Tym, którzy praktykują przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. Proponujemy sakrament pojednania w tygodniu. O spowiedź można poprosić już od godz. 17.00. O godz. 17.30. rozpoczyna się nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy też do nabożeństw w naszych domach. Zbierzmy się razem i odmówmy litanię do Najświętszej Maryi Panny.

2. Msza niedzielna o godz. 12.00 transmitowana jest z naszego kościoła przez Internet. Ks. arcybiskup do 30 VI przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach z dodaniem obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Poprosił też o modlitwę w intencjach Ojca Świętego, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią. Przypominamy o możliwości Duchowej Komunii św.

3. Biuro Parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

4. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę (13 V) wspomnienie NMP z Fatimy; w czwartek (14 V) święto św. Macieja Ap.; w sobotę (16 V) święto w. Andrzeja Boboli prez., m., jest to dzień imienin naszego ks. Abp. Andrzeja Dzięgi.

5. Rozpoczął się czas indywidualnych przygotowań do I Spowiedzi i Komunii św. Nie wszystko można przygotować zdalnie. Po uzupełnieniu braków i przygotowaniu ze względu na warunki sanitarne Komunie odbywać się będą w grupach rodzinnych. Pamiętajmy że będzie to wyposażenie dzieci w jeszcze większą bliskość z Jezusem. Rodziców prosimy kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595).

6. Taka sama sytuacja indywidualnych uroczystości dotyczy Kandydatów do bierzmowania. Konieczny jest kontakt z ks. Arturem.

7. Pamiętajmy o osobach samotnych, którzy mieszkają obok, którym możemy w prosty sposób pomóc. Życzymy wytrwania w sanitarnych wymogach. Dziękujemy też za pamięć o nas i oznaki życzliwości.

8. Cały czas trwa akcja wsparcia Sióstr Karmelitanek z Golęcina. Od początku roku ze środków uzyskanych ze sprzedaży złomu przekazaliśmy kwotę 400 zł. Dziękujemy. Czerwone pojemniki na złom znajdują się przy Domu Parafialnym.

9. W przedsionku kościoła wystawiona jest świeża prasa. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

421-1.JPG.jpg