Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 V 2020

V Niedziela Wielkanocna

 

  1. Trwamy w okresie wielkanocnym. Jesteśmy też zobligowani przepisami sanitarnymi. Tym, którzy praktykują przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. Proponujemy sakrament pojednania w tygodniu. O spowiedź można poprosić już od godz. 17.00. O godz. 17.30. rozpoczyna się nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy też do nabożeństw w naszych domach. Zbierzmy się razem i odmówmy litanię do Najświętszej Maryi Panny.

  2. Msza niedzielna o godz. 12.00 transmitowana jest z naszego kościoła przez Internet. Ks. arcybiskup do 30 VI przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach z dodaniem obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Poprosił też o modlitwę w intencjach Ojca Świętego, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią. Przypominamy o możliwości Duchowej Komunii św.

  3. Biuro Parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

  4. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę (13 V) wspomnienie NMP z Fatimy; w czwartek (14 V) święto św. Macieja Ap.; w sobotę (16 V) święto w. Andrzeja Boboli prez., m., jest to dzień imienin naszego ks. Abp. Andrzeja Dzięgi.

  5. Rozpoczął się czas indywidualnych przygotowań do I Spowiedzi i Komunii św. Nie wszystko można przygotować zdalnie. Po uzupełnieniu braków i przygotowaniu ze względu na warunki sanitarne Komunie odbywać się będą w grupach rodzinnych. Pamiętajmy że będzie to wyposażenie dzieci w jeszcze większą bliskość z Jezusem. Rodziców prosimy kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595).

  6. Taka sama sytuacja indywidualnych uroczystości dotyczy Kandydatów do bierzmowania. Konieczny jest kontakt z ks. Arturem.

  7. Pamiętajmy o osobach samotnych, którzy mieszkają obok, którym możemy w prosty sposób pomóc. Życzymy wytrwania w sanitarnych wymogach. Dziękujemy też za pamięć o nas i oznaki życzliwości.

  8. Cały czas trwa akcja wsparcia Sióstr Karmelitanek z Golęcina. Od początku roku ze środków uzyskanych ze sprzedaży złomu przekazaliśmy kwotę 400 zł. Dziękujemy. Czerwone pojemniki na złom znajdują się przy Domu Parafialnym.

  9. W przedsionku kościoła wystawiona jest świeża prasa. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

   Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   421-1.JPG.jpg