21 VI 2020

XII Niedziela Zwykła

1. Msze w tygodniu sprawowane są o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 07.45, 09.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na czas wakacji tylko w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 18.00. O sakrament pokuty i pojednania w niedzielę poprosić można na każdej Mszy, w tygodniu od godz. 17.00. Spowiedź odbywa się w zakrystii.

2. W tym tygodniu zaplanowane było zakończenie roku szkolnego. Oficjalnego zakończenia nie ma. Zapraszamy więc dzieci i młodzież na Mszę w tygodniu z możliwością wyboru od poniedziałku do soboty na godz. 18.00. Już z myślą o wakacjach pamiętajmy o niedzielnej Mszy gdziekolwiek będziemy. Młodzież bierzmowana i dzieci komunijne niech pielęgnują więź z Jezusem. Rodzice dajcie dobry przykład wiary.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ze zwyczajową procesją w oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.30.

4. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: we wtorek (23 VI) Dzień Ojca, w środę (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę (27 VI) wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego bp. dK.

5. Za tydzień w niedzielę przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas staną z puszką na ofiary. W czasie epidemii Caritas włączał się w wiele akcji pomocowych dlatego zwracamy się o wsparcie.

6. Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Pojemniki będą ustawione przy kościele i przy Domu Parafialnym. Przy domu ustawione są czerwone pojemniki na złom.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Artyleryjskiej i Ułanów Krechowieckich za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy rodziny dzieci komunijnych. Sprzątanie odbędzie się w czwartek godz. 18.30 po Mszy wieczornej.

8. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Jest też dwumiesięcznik Miłujcie się.

Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

dsc_0913.jpg.jpg