Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 1010 [hPa]

Prędkość wiatru: 3.2 [km/h]

Kierunek wiatru: N

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: 0.76 [mm]

Skolwiński Festyn Parafialny 2022 (65-lecie parafii) PDF Drukuj

 

25.06.2022, tradycją lat poprzednich odbył się Skolwiński Festyn Parafialny, w tym roku szczególny, bo połączony z 65-leciem parafii Chrystusa Króla. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godz. 11.00 Mszą św. połączoną z naboźeństwem czerwcowym. W bogatym programie wydarzenia znalazło się miejsce na śpiewy, tańce, grill, kącik z napojami i słodkościami, animacjami zabaw dla dzieci prowadzonymi przez szkone koło członków Caritas przy Szkole Podstawowej nr 44. Były dmuchańce-skakańce, malowanie twarzy, możliwość sprawdzenia wiedzy na temat krwiodawstwa, stoisko z kawą, rękodziełem cukierniczym i praktycznymi wyrobami z drewna a także punkt informacyjny Rady Osiedla Skolwin. Oprawę muzyczną podczas festynu zapewnił pełen energii i pozytywnych brzmień zespół Mohitos Band a wspomagali go skolwinacy: i ci starsi (członkowie klubu Don Senior) i ci trochę młodsi (dzieci z przedszkola przy ul. Stołczyńskiej). Kulminacyjnym punktem świętowania była loteria fantowa, do udziału w której uprawniały kupony z jubileuszowej edycji Krówek Skolwińskich.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie


Tegoroczna edycja festynu zbiegła się w czasie z 65-leciem parafii, co stało się okazją do przypomnienia historii nie tylko samej parafii, ale i całego Skolwina. Ogrodzenie placu przykościelnego zamieniło sie w plenerową wystawę prezentującą archiwalne zdjęcia z najważniejszymi wydarzeniami z życia skolwińskiego kościoła, papierni czy klubu sportowego Świt Skolwin.

 

 

W trakcie wydarzenia swoją premierę miała także książka pt. "Zdzisław Król i jego artystyczne dzieła" przedstawiająca historię pana Zdzisława i pokazująca unikalne zdjęcia związane ze szczecińskimi zespołami "Dzieci ze Skolwina", "Huty Szczecin" i "Budowlanych".

 

 

"Zdzisław Król na Pomorze Zachodnie przyjechał tuż po II wojnie światowej. Przez pierwsze lata tworzył w okolicach Lipian i Pyrzyc, później trafił do Szczecina. Był kierownikiem i dyrygentem w wielu zespołach, komponował muzykę i pisał słowa popularnych piosenek...". Zainteresowanych zapraszamy do wysłuchania historii pana Zdzisława Króla w audycji "Fonosfera" wyemitowanej na antenie Radia Szczecin 15.04.2021 r.

Obok pozycji premierowej, miłośnicy czasów minionych mogli w trakcie festynu nabyć również inną książkową pamiątkę z historii Skolwina zatytułowaną "17-moja szkoła".

 

 

Więcej archiwalnych zdjęć można znaleźć w sekcji "Ocalić od zapomnienia" naszej galerii. Zapraszamy także na osobną stronę:

 

https://parafiaskolwin.pl/pionierzy/

 

prezentującą biografie pierwszych osadników, tworzących powojenny Skolwin. Zachęcamy do dzielenia się wszelkimi informacjami na ten temat poprzez formularz kontaktowy na stronie Pionierów.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

DSCF0847.jpg.jpg