Churching – czyli wspólne zwiedzanie kościołów PDF Drukuj

Dnia 10 listopada 2014 r. odbył się czwarty spacer i wspólne zwiedzanie w ramach duszpasterstwa chorych, starszych i niepełnosprawnych naszej archidiecezji. Akcja „Churching – czyli wspólne zwiedzanie kościołów” to inicjatywa kleryka Roberta i wolontariuszy zaangażowanych w to duszpasterstwo, szczególnie od czasu rekolekcji wakacyjnych.

Tym razem nawiedziliśmy Cmentarz Centralny i kościół szkół salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. W tym wydarzeniu uczestniczyło kilka osób ze Skolwina. Dlatego też modliliśmy się przy grobie kapłanów naszej archidiecezji, gdzie spoczywają szczątki doczesne ks. Henryka Świerkowskiego – pierwszego proboszcza Skolwina i ks. Tadeusza Cichorka – wikariusza w latach 1984 – 1985.

Najmłodszymi uczestnikami akcji byli: Milan i Alan, którzy spełnili mnóstwo zadań specjalnych, za co otrzymali dyplomy uznania. Poniżej krótka fotorelacja.

DSC_0807_00011.jpg.jpg