75 Rocznica pierwszej wywózki na Sybir PDF Drukuj

W dniu 08.02.2015 r o godz.12.00  w Kościele pw. Chrystusa Króla w Skolwinie odbyła się msza św. z okazji 75 rocznicy pierwszej wywózki na Sybir. Mszę św. celebrował ks. dr Jan Mazur. Czynny udział we mszy św. wzięli uczniowie Zespołu Szkół Nr 10 w Szczecinie: Zosia Woś, Michalina Wojgienica, Kacper Ścibisz, Ania Sowińska, Patryk Kardziejonek, Adam Kalisiewicz, Aleksander Krypień. Oprócz nich we mszy św. wzięli udział absolwenci naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców ZS 10, rodziny sybiraków oraz dziewczęta ze szkoły przy ul. Kamiennej. Uroczystość ta ukazała nam jak ważną rolę odgrywa pamięć o dziejach minionych dziejach, które spajają pokolenia Polaków. Serdeczne  podziękowania za okazałą pomoc kierowane są pod adresem p. Magdaleny Wojgienicy, p. Iwony Kanciały, p. Renaty Łażewskiej oraz kleryka Jana Patockiego.