Biuro parafialne czynne

Nowenna do bł. Matki Teresy z Kalkuty PDF Drukuj

W poniedziałek 29.08.2016 r. w naszym kościele odbyła się uroczysta stacja czwartego dnia Nowenny do bł. Matki Teresy z Kalkuty przed Jej kanonizacją, która odbędzie się w Rzymie w najbliższą niedzielę. Poszczególne stacje odbywają się w kolejnych wybranych kościołach Szczecina. Gościliśmy z tej okazji na Eucharystii i nabożeństwie siedem Sióstr Misjonarek Miłości, które posługują najuboższym w Szczecinie na Bulwarze Gdańskim. Siostry poprowadziły modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wszyscy, którzy byli obecni mieli możliwość oddania czci relikwiom bł. Matki Teresy. Obecność Sióstr była dla nas w Roku Miłosierdzia miłym wydarzeniem przypominającym o potrzebie pełnienia dzieł miłosierdzia. Spotkanie to stało się też piękną okazją, by uświadomić sobie ilu jest wokół nas potrzebujących, którym możemy na różne sposoby pomagać - zarówno materialnie jak i duchowo. W uroczystość pięknie wpisał się także nasz Parafialny Zespół Caritas, któremu dziękujemy za całoroczną służbę. Przed kościołem zrobiliśmy rodzinne zdjęcie, a rozmowom nie było końca. Siostry miały też możliwość zwiedzenia Skolwina. Mamy nadzieję, że od dzisiaj częściej będą przybywały do naszej dzielnicy, gdzie Szczecin się zaczyna.

dsc_0097.jpg.jpg