Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 I 2018

II Niedziela Zwykła

   

  1. Tydzień temu zakończyliśmy Okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo śpiewamy jeszcze kolędy i modlimy się przy Stajence Betlejemskiej.

  2. Zapraszmy wszystkich Skolwiniaków i Sympatyków Skolwina na śpiewanie kolęd. Pierwsze już dziś o godz. 16.00 w siedzibie "Calbudu" przy ul. Kapitańskiej w Szczecinie i drugie w piątek (19 I) o godz. 17.00 w naszym Domu Kultury. Chętnych zapraszamy. Mile widziane są instrumenty muzyczne.

  3. W dniu dzisiejszym kończymy wizyty duszpasterskie – odwiedziny w domach. Już teraz dziękujemy za spotkania, za wspólną modlitwę, za podzielenie się swoimi troskami i radościami. Dziękujemy za ofiary, które przeznaczmy na uregulowanie daniny wobec diecezji. Chcemy też aby piękniało nam otoczenie wokół kościoła i Domu Parafialnego. W imieniu ministrantów i ich rodziców dziękujemy za życzliwość i pomoc podczas ich kolędowej służby.

  4. Od jutra (tj. od 15 I) wracamy do Mszy sprawowanych o godz. 18.00. Biuro Parafialne podczas ferii zimowych (15 – 24 I) czynne codziennie po wieczornej Mszy przez 20 min.

  5. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek (15 I) św. Pawła pustelnika, w środę (17 I) św. Antoniego, opata; jest to dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, w czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w niedzielę (21 I) Dzień Babci.

  6. Informujemy, że w naszej parafii można uzyskać pomoc przy wypełnianiu PIT-ów za 2017 r., w celu dokonania odpisu 1% podatku. Każdy emeryt, rencista czy osoba pracująca rozliczając się z Urzędem Skarbowym może przekazać 1% swojego podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Operacja ta nic nas nie kosztuje, gdyż jest to 1% z kwoty, którą przekazaliśmy już do Skarbu Państwa w postaci podatku od naszego dochodu. Skarb Państwa zobowiązany jest do przekazania 1% naszego podatku na dowolną organizację pożytku publicznego, a my mamy możliwość wskazania kogo chcemy tą kwotą wesprzeć. Przykładowo z 1% przekazanego Fundacji "Nasza Przyszłość" ze Szczecinka, powstał film o bł. Karolinie Kózkównie pt. "Zerwany kłos". Osoby chcące skorzystać z pomocy proszone są o kontakt z Anną tel. 720-107-235 lub zostawić w zakrystii swój PIT i nr swojego telefonu. W przedsionku kościoła wyłożone są informacje z propozycją przekazania 1% na rehabilitację Krzysia.

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 26, 28, 30 za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 32, 34, 36.

  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

   Ks. Artur Rasmus

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   268.jpg.jpg