Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 I 2018

III Niedziela Zwykła


 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Życzymy wszelkich łask i cierpliwości do wnuków, a zmarłym wypraszajmy łaskę Nieba.

 2. W związku z feriami zimowymi biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy przez 20 minut.

 3. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek (22 I) Dzień Dziadka, w środę (24 I) św. Franciszka Walezego, bp i dK, w czwartek (25 I) Nawrócenie św. Pawła Apostoła, kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w piątek (26 I) św. Tymoteusza i Tytusa biskupów.

 4. Informujemy, że w naszej parafii można uzyskać pomoc przy wypełnianiu PIT-ów za 2017 r., w celu dokonania odpisu 1% podatku. Każdy emeryt, rencista czy osoba pracująca rozliczając się z Urzędem Skarbowym może przekazać 1% swojego podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Operacja ta nic nas nie kosztuje. Wiadomości w zakrystii. W przedsionku kościoła wyłożone są informacje z propozycją przekazania 1% na rehabilitację Krzysia naszego małego parafianina.

 5. Cały czas zbieramy materiały związane z "Pionierami Skolwina" czyli z tymi którzy od 1945 do grudnia 1949 r. przyjechali do Skolwinia i tutaj mieszkali . Chodzi o życiorysy zawierające wiadomości: data urodzenia, rodzice, czasy przedwojenne, od kiedy w Skolwinie, małżeństwo, dzieci, praca, data śmierci, gdzie pochowana dana osoba. Mile widziane są rozbudowane życiorysy. Pomocną niech będzie nasza parafialna strona internetowa (parafiaskolwin.pl), gdzie znajduje się odnośnik do "Pionierów Skolwina".

 6. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w Szczecinie Zjazd Dużych Rodzin, którego organizatorem jest Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" przy współpracy Miasta Szczecina oraz Kurii Metropolitalnej. W związku z tym będziemy prosić o pomoc w organizowaniu noclegu dla rodzin, które przyjadą na spotkanie. Osoby i instytucje, które chciałyby przyjąć rodziny powinny zgłosić się do duszpasterzy w parafii lub uczynić to poprzez stronę internetową www.zjazd.3plus.pl. Pozostałe informacje na ten temat zostały zawarte na ulotkach i plakatach.

 7. W dniach 26 – 28 I wznawiamy pierwszą w tym roku akcję "Makulatura na Misje". Pojemniki ustawione zostaną przy kościele i przy Domu Parafialnym. Dodatkowo ustawiony będzie pojemnik na plastikowe zakrętki.

 8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 32, 34, 36 za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Ciesielskiej i Orłowskiej.

 9. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

  Ks. Artur Rasmus

   

  Polecamy

  Reklama
  Reklama
  Reklama

  Losowy obraz

  DSC07547.JPG.jpg