Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 X 2018

XXX Niedziela Zwykła

 

  1. Przed nami ostatnie 3 dni października. Są rodziny, które regularnie przychodziły na wspólny różaniec. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli do włączenia się w tę modlitwę.

  2. W ostatni dzień października w środę zapraszamy na "Marsz Wszystkich Świętych". O godz. 17.30 przebrani w stroje i atrybuty świętych przychodzimy na różaniec i po Mszy o godz. 18.00 zejdziemy w barwnym korowodzie do Domu Parafialnego na pyszności. Zachęcamy starszych i młodszych, rodziców i dzieci, oraz dziadków i babcie aby organizowali dla siebie strój świętego. Mile widziane będą stroje aniołów. Chcemy być alternatywą dla tych którzy ten dzień hołdują jako dzień zła, mroku i strachu.

  3. W czwartek (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych, czyli Tych którzy dostępują chwały Nieba. Msze w naszym kościele o godz. 9.00, 10.30, 18.00.

  4. Od Dnia Zadusznego (czyli od piątku - 2 XI) rozpoczynamy wspólną modlitwę wspominkową za naszych zmarłych. Nabożeństwa codziennie o godz. 17.30. W piątek podczas wypominek podejdziemy z modlitwą do krzyża misyjnego przy którym spoczywają szczątki byłych mieszkańców Skolwina. Wypełnione kartki wspominkowe prosimy wrzucać na tacę, do skrzynki w prezbiterium, bądź przynosić do zakrystii.

  5. Przypomnijmy iż odwiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne odwiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechów, Komunia św. oraz modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Pamiętajmy też o skolwińskich cmentarzach, choć są one nieczynne to leżą tam nasi poprzednicy.

  6. W tym tygodniu w I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, a w sobotę (3 XI) od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych.

  7. Dziś spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii świętej po Mszy św. o 10.30.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Karpackiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy ślubujących w nadchodzącym tygodniu.

  9. Ponawiamy nasze prośby. Gdyby ktoś miał wiadomości o wynajmie mieszkania w Skolwinie prosimy o kontakt. I druga prośba. Gdyby ktoś chciał się pozbyć nadmiaru jabłek prosimy dać znak.

  10. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też dwumiesięcznik Miłujcie się.

    

   Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 3 z 360

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   1.JPG.jpg