Bierzmowanie PDF Drukuj

Drodzy Kandydaci!!!!

Przygotowanie nasze do sakramentu Bierzmowania składa się z dwóch elementów:

1. Formacja liturgiczna, czyli udział we Mszy św. Staramy się przyjmować słuchać i przyjmować Jezusa w Komunii św.

Przypominam też o Spowiedzi św., która jest wielką pomocą w kształtowaniu Twojej osoby.

Jeśli nie ma Ciebie na niedzielnej Mszy, czy uczestniczysz w Niej w domu???

2. Wiedza, czyli oprócz wiedzy zdobywanej na lekcjach i katechezie (teraz online) obowiązują nas wiadomości poukładane w katechizm.

To nic innego jak materiał który jest w ramach kl. III SP. Zapraszam więc do zakładki Komunia św.

Komunia św. PDF Drukuj

Drodzy Rodzice Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

Z pewnością maj lub czerwiec 2021 r. będzie dla Waszej Rodziny ważnym czasem, a to dlatego, że Wasze Dzieci po spowiedzi świętej po raz pierwszy, w sposób uroczysty, przyjmą Jezusa Eucharystycznego do swoich serc i do życia. Aby faktycznie tak było, konieczne jest nasze wspólne zaangażowanie w dzieło przygotowania i formowania Waszych Dzieci do przyjęcia kolejnych sakramentów. Dlatego pragnę przedstawić kilka istotnych spraw organizacyjnych i zasad, które ułatwią nam przygotowanie.

Normą jest, że dzieci przygotowują się i przystępują do I Komunii Świętej w parafii swojego miejsca faktycznego zamieszkania. Nie jest to zależne od siedziby szkoły. Jeśli więc Rodzice widzą potrzebę, aby Dziecko z ważnych powodów poszło do I Komunii Świętej w innej parafii to są zobowiązani poprosić swojego Księdza Proboszcza o pisemną zgodę na przygotowanie dziecka w innej parafii. Bez takiej zgody żaden ksiądz nie ma prawa zapisywać dziecka do przygotowania.

Na ten czas (styczeń 2021 r.) trudno powiedzieć o terminie uroczystości I Komunii św. Poprzedni rok pokazał iż sprawdziły się małe rodzinne uroczystości, gdzie dzieci przystępowały w grupkach 2-3 osobowych. Tak też można uczynić w roku bieżącym. Zapraszam zatem do wspólnego działania. Aby współpraca i cały wspólny wysiłek miały sens i nie była to tylko pusta zewnętrzna ceremonia proszę o zrealizowanie następujących wymagań:

+ Zapraszam Was Drodzy Rodzice z Dziećmi do naszego kościoła na coniedzielną i świąteczną Mszę Świętą o godz. 10.30 przygotowującą Wasze Dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Trudno sobie wyobrazić skuteczne, dobre i godne przygotowanie do sakramentów bez tej wspólnej modlitewnej obecności i Dzieci, i Rodziców. A może będzie to niepowtarzalna okazja, aby samemu do czegoś wrócić, coś odkryć, coś uporządkować. W czasach pandemii ważne jest uczestnictwo w Mszach transmitowanych przez TV czy Internet. Nastawienie że nie jest to filmik który trzeba zobaczyć, ale wspólna modlitwa Kościoła do której najeży moja rodzina jest bardzo ważna. Msza z naszego kościoła transmitowana jest w niedzielę o godz. 12.00.

+ Proszę o Waszą systematyczną pomoc Dzieciom w przyswojeniu i nauczeniu się na pamięć wyznaczonych modlitw, które są podane w książeczce do nabożeństwa. Dla utrwalenia przyswojenie tych modlitw rozłożone jest w czasie aby dla Dziecka nie było to jakimś utrudzeniem.

+ Dokumentacyjne sprawy to przede wszystkim posiadanie metryki chrztu – dokumentu mówiącego że Dziecko było ochrzczone. Jeśli Dziecko było ochrzczone w naszej parafii wystarczy wiedzieć to i podać w odpowiednim czasie. Jeśli któreś Dziecko jest nieochrzczone proszę mnie o tym powiadomić niezwłocznie.

+ W październiku, Adwencie i Wielkim Poście będą tzw. nabożeństwa okresowe. Dodatkowo, oprócz niedzieli, uczestniczymy przynajmniej raz w tygodniu.

+ Rodzice wspierają dziecko dobrym przykładem i modlitwą, również rodzinną.

ks. Artur

MODLITWY DO NAUCZENIA

Znak krzyża s.62 (słowa i gest)

Ojcze nasz s.34