Zamknij [x]

Statystyki

Odsłon : 802212
Jędrzejak Czesław

 

urodził się 11 listopada 1912 r. w Gledbeck (Westfalia, Niemcy) w rodzinie Tomasza i Eufrozyny (zd. Janiak). Brał udział w kampanii wrześniowej. Po klęsce trafił do obozu jenieckiego, potem wrócił do Skalmierzyc Nowych gdzie u krawca uczył się na czeladnika. Związek małżeński zawarł w 1941 r. w Skalmierzycach Nowych z Pelagią Jańczak. Po ślubie zamieszkali u Rodziców Pelagii. Po wojnie (jak Jego ojciec Tomasz) zatrudnił się na kolei i ok. 1949 r. przyjechał z Żoną do Szczecina. Tutaj początkowo pracował w nastawni na stacji Szczecin Główny, potem jako zawiadowca na stacjach Skolwin-Gocław towarowy i stacji Skolwin a następnie jako dyżurny ruchu na stacji Szczecin Główny aż do emerytury. Początkowo dostał przydział na mieszkanie na ul. Stołczyńskiej za przejazdem a w 1950 r. przy ul. Stołczyńskiej 62/3 wspólnie z państwem Polak. Ojciec: Andrzeja (ur. 1950) i Bogdana (1954); świadek ślubu: Fafuła-Daleki. Doczekał się sześciu wnuków. Zmarł 9 marca 1990 r. Pochowany został 15 marca 1990 r. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 46A, rząd 12, grób 10).


Ostatnia zmiana: 02.02.2022

 

Szukaj pionierówLosowe zdjęcie

Beton_Ignacy.jpg.jpg

Pionierów w bazie

Aktualna liczba : 1246

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama