Zamknij [x]

Statystyki

Odsłon : 457649
Marczak Jerzy

 

urodził się 1 czerwca 1946 r. w Stropieszynie (woj. Wielkopolskie, pow. Kaliski, gm. Mycielin) w rodzinie Kazimierza i Heleny (zd. Durska). Z rodzicami przyjechał do Skolwina ok. 1947 r. Mieszkał przy ul. Górniczej 4. Uczęszczał do SP 17. Był mechanikiem silników spalinowych, zdobył tytuł mistrza. Ukończył Zasadniczą Szkołę Samochodową w Policach. W latach 1964-1966 służył w wojskach lotniczych, gdzie był kierowcą holownika samolotów. Pracował jako kierowca w Transbudzie i Spółdzielni Pracy Prefamat. Do 1984 r. pełnił funkcję kierownika - operatora maszyn trzcinowych w Cegielni w Wełtyniu. Związek małżeński zawarł z Urszulą Rulkowską w Jasienicy koło Polic. Tam też zamieszkali. Mieli dwoje dzieci: Jacka (ur. 1970) i Małgorzatę (1974). W 1984 roku wyprowadził się do Rząsin koło Jeleniej Góry, gdzie prowadził gospodarstwo rolne. Uwielbiał muzykę i taniec, świetnie grał na instrumentach takich, jak: skrzypce, mandolina i akordeon. Pasjonowały go podróże po Polsce, szczególnie Mazury i rodzinny Kalisz, gdzie często powracał. Zmarł 18 listopada 1992 r. w Szczecinie. Pochowany został w miejscowości Rząsiny.

Ostatnia zmiana: 09.08.2021

 

Szukaj pionierówLosowe zdjęcie

Wysocki Wadysaw.jpg.jpg

Pionierów w bazie

Aktualna liczba : 1242

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama