Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 0 [hPa]

Prędkość wiatru: [km/h]

Kierunek wiatru: N

Promieniowanie UV:

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: [mm]

83 rocznica pierwszej masowej zsyłki na Sybir PDF Drukuj

 

 

10 lutego minęła 83 rocznica pierwszej masowej zsyłki na Sybir. Wśród nas są następne pokolenia tych, którzy byli na "Nieludzkiej Ziemi". Według wstępnych obliczeń do Skolwina przybyło ponad 50 Sybiraków. Dziś żyją 3 osoby (panie: Stanisława i Franciszka i pan Jan), to świadkowie tamtych czasów. Zwracam się do rodzin sybirackich o pomoc w zebraniu wszelkich materiałów (zdjęć, dokumentów, wspomnień) związanych z wywózką na Sybir. Podaję nazwiska rodzin sybirackich: Biczel, Bereza, Borsuk, Buchaniewicz, Burzyńscy, Duda, Goraj, Góral, Gurman, Kita, Kobus, Korszul, Księżuk, Natalczyk, Orbuch, Perepecza, Piotrowski, Rakowski, Sienkiewicz, Skrętni, Szałachowski, Traut, Umiastowski, Urban, Wartacz, Zielenkiewicz. Proszę o pomoc w "ocaleniu od zapomnienia".

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

650-1.jpg.jpg