09.00, 10.30, 12.00, 18.00*

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

25 II 2024

II niedziela Wielkiego Postu

1. Za tydzień rozpoczynamy w parafii Rekolekcje Wielkopostne potrwają od 3 do 6 III. Poprowadzi je ks. Andrzej Jaczewski, salezjanin – kapelan szpitala na Pomorzanach.

W niedzielę na wszystkich Mszach rozpoczęcie. W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje o 9.00 lub o 18.00. Na wszystkich spotkaniach okazja do spowiedzi. Dokładny plan wywieszony jest w gablocie i w przedsionku kościoła.

Swoje rekolekcje wielkopostne SP 44 przeżyje w dwóch dniach: 29 II i 1 III. Spotkania odbywać się będą w szkole i Domu Kultury. Szczegółowe informacje uczniowie otrzymają w szkole.

2. Zapraszamy w Wielkim Poście na Drogi Krzyżowe: zawsze w piątek dla dzieci i rodziców o godz. 17.15 i dla wszystkich po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30.

3. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, śpiewamy wsłuchując się w lament duszy nad cierpiącym Jezusem. Duchowo wsłuchujemy się w rozmowę duszy z Matką Bolesną. Kto jeszcze nie był na takim nabożeństwie serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed wieczorną Mszą i podczas Drogi Krzyżowej po Mszy. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub u szafarzy. W sobotę o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo przebłagalne ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stołczyńskiej od 7 do 99 za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Stołczyńskiej 160 – 252, oraz ul. Skwarnej i Wodnej. Przypomnijmy, iż tym czasie nie przyozdabiamy kościoła kwiatami.

6. Ruszył kramik przedświąteczny Caritas. Są czekoladowe baranki oraz świece. Są też do zabrania szare Torby Miłosierdzia. Po ich wypełnieniu spożywką trwałą przynosimy je do niedzieli palmowej tj. 24 III.

7. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku jest: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

8. Mieszkańcom Skolwina, Sympatykom na czas Wielkiego Postu: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »