Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: -3.6 [°C]

Ciśnienie: 1023 [hPa]

Prędkość wiatru: 2.7 [km/h]

Kierunek wiatru: NW

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: 91 [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

05 XI 2023

XXXI niedziela zwykła

 

  1. Od 2 XI rozpoczęliśmy modlitwę Kościoła za naszych zmarłych, tych którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Wypominki przez cały listopad o godz. 17.30. Kartki z wyraźnie zapisanymi zmarłymi wrzucamy na tacę, do skrzynki umieszczonej w prezbiterium lub można przynosić do zakrystii. W przedsionku wyłożone są karty wypominkowe. Wpiszmy dzień w którym mają być odczytane.

  2. Do środy (8 XI) można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące odwiedzając cmentarz pod zwykłymi warunkami. Są nimi: stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie modlitwy w int. Ojca św.

  3. Wspomnienia tego tygodnia: w czwartek (9 XI) Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek (10 XI) św. Leona Wielkiego pp i dK.; w sobotę (11 XI) św. Marcina z Tours bp, w tym dniu przypada 105. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu Msza dodatkowa o godz. 9.00, po niej złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy obelisku gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza.

  4. Przed Świętem Niepodległości, w czwartek 9 XI, o godz. 18.00 zapraszamy do DK Klub Skolwin na wieczór pt. Śpiewająco o Polsce. Wystąpią: Katarzyna Szul, Uczniowie Koła Muzycznego, Słoneczne Seniority i wszyscy chętni, którym pieśń patriotyczna jest bliska. Zapraszamy!!!!

  5. Zapowiadana od dawna zbiórka elektrośmieci odbędzie się już jutro, we wtorek i środę. Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne (pralki, lodówki, telewizory, komputery, piece elektryczne, odkurzacze, zamiatacze, wszystko co na prąd) Wymieniony sprzęt przywozimy na podwórko Domu Parafialnego. Jeśli brama będzie zamknięta wystarczy ją odsunąć, a potem zasunąć.

  6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 14, 16, 18 za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 20, 22, 24. Dziękuję też za stałą troskę i opiekę nad terenami zielonymi wokół kościoła. Dziękuję za dekorację przed ołtarzem nawiązującą do modlitwy za zmarłych.

  7. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku jest świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

  8. Wszystkim Mieszkańcom Skolwina, na czas zadumy listopadowej: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 622

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

365.jpg.jpg