Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: -3.5 [°C]

Ciśnienie: 1022 [hPa]

Prędkość wiatru: 3.5 [km/h]

Kierunek wiatru: NNW

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: 90 [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 X 2023

XXX niedziela zwykła

 

  1. Za dwa dni kończymy październik. Rachunek sumienia niech podpowie nam czy pilnowaliśmy modlitwy różańcowej w kościele lub w naszych domach. W naszej świątyni jeszcze trzy wspólne nabożeństwa różańcowe: dzisiaj, jutro i pojutrze o 17.30.

  2. We wtorek, 31 X zapraszamy na spotkanie Wszystkich Świętych do naszego kościoła. Zachęcam aby w tym dniu przybyć na ostatni różaniec i Mszę. Mile widziane są stroje świętych. Pomóżmy dzieciom przebrać się. Niech będzie to pokazanie innym że nasze życie to wędrowanie w kierunku nieba. Szczecińska „Procesja ze Świętymi” wyruszy tego dnia o 20.00 z Jasnych Błoni do Katedry, gdzie zostanie odprawiona Msza.

  3. W środę 1 XI - obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tych którzy przez Kościół zostali ogłoszeni Świętymi i cieszą się chwałą nieba. Msze w tym dniu o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.

  4. Zwyczajowo już od 1 XI odwiedzamy groby naszych zmarłych. Przypomnijmy iż ci, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami odpustu jest odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca św.

  5. W czwartek 2 XI – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od tego dnia przez cały listopad rozpoczynamy potężną modlitwę Kościoła za naszych zmarłych, tych którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Wypominki od czwartku o godz. 17.30. Kartki wypominkowe wyłożone są w przedsionku kościoła. Kartki z wyraźnie zapisanymi zmarłymi wrzucamy na tacę, do skrzynki umieszczonej w prezbiterium lub można przynosić do zakrystii.

  6. Przypomnijmy, iż w naszej parafii znajdują się trzy nieczynne cmentarze: najstarszy wokół kościoła; za bocianim gniazdem przy ul. Plażowej i przy ul. Nowy Świat. Pierwsze powojenne pogrzeby pionierów Skolwina miały miejsce na tym cmentarzu. Skolwin korzystał też z cmentarzy w Stołczynie, Starych Policach, Golęcinie, Przęsocinie i Cmentarzu Centralnym. Obecnie naszych wiernych żegnamy i chowamy na Cmentarzu Komunalnym w Policach.

  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy tych dni na Mszach wieczornych. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych po wcześniejszym zgłoszeniu rodzin czy opiekunów. Wyjątkowo o 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo przebłagalne ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po nim modlitwa wypominkowa.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 10, 12 za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 14, 16, 18. Dziękuję też za stałą troskę i opiekę nad terenami zielonymi wokół kościoła.

  9. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku jest świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

  10. Wszystkim Mieszkańcom Skolwina, na czas zadumy listopadowej: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 622

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

413-1.jpg.jpg