Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: -3.4 [°C]

Ciśnienie: 1022 [hPa]

Prędkość wiatru: 3.5 [km/h]

Kierunek wiatru: NNW

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: 90 [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 X 2023

XXIX niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj w przedostatnią niedzielę października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kościół Powszechny jest Misyjny. Misjonarze i Misjonarki na całym świecie w różnych warunkach mówią o Bogu. Oprócz głoszenia Jezusa, prowadzą szkoły, szpitale, budują studnie i schroniska. Pamiętajmy w modlitwach o Nich. A od dzisiaj w rogu prezbiterium ustawiona jest skarbona. Przez dwa tygodnie wrzucać będzie można na cele misyjne żółte pieniążki. Jest to znana akcja: „Grosz dla Misji, misja grosza”.

  2. Trwa miesiąc różańcowy. Nabożeństwo w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki. Wiele osób jeszcze nie było na wspólnym różańcu. Zachęcajmy się wzajemnie.

  3. Wspomnienia tego tygodnia: w sobotę (28 X) Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto.

  4. W przedsionku kościoła są już wyłożone kartki wypominkowe. Modlitwę za naszych zmarłych rozpoczniemy od 2 listopada. Zawróćmy uwagę, że każda kartka ma wydrukowany dzień np. wtorek. Oznacza to iż we wszystkie wtorki listopada odczytywana będzie dana kartka ze zmarłymi. Kartki można wrzucać na tacę, do skrzynki wypominkowej lub można przynosić do zakrystii.

  5. W sobotę (14 X) na stadionie przy ul. Stołczyńskiej odbył się mecz Świtu - Skolwin i Pogoni – Nowe Skalmierzyce. Podczas meczu przeprowadzona była zbiórka dla naszych pogorzelców zebrano kwotę 1845 zł. Dziękujemy Zarządowi za włączenie się w pomoc. Koordynatorem tej pomocy jest Dorota Matuszczak-Kozdroń z parafialnego Caritas (798 142 739). W przedsionku kościoła wywieszona jest rozpiska wpływów i wydatków dla poszkodowanych z ul. Olchowej.

  6. Tydzień temu z okazji Dnia Papieskiego w ramach Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zebrano i przekazano Fundacji kwotę 1360 zł. Dziękujemy.

  7. Kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 27-29 X. Pojemniki staną przy kościele i zawsze stoją przy Domu Parafialnym.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 8 za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 10, 12. Dziękuję też za stałą troskę i opiekę nad terenami zielonymi wokół kościoła.

  9. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku jest świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

  10. Serdecznie dziękuję za oznaki pamięci, życzliwości i modlitwę. Wszystkim Mieszkańcom Skolwina, a szczególnie Jubilatom i Solenizantom: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 622

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

305.jpg.jpg