Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: -3.6 [°C]

Ciśnienie: 1023 [hPa]

Prędkość wiatru: 3.2 [km/h]

Kierunek wiatru: NW

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: 93 [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

08 X 2023

XXVII niedziela zwykła

 

  1. Trwa miesiąc różańcowy. Nabożeństwo w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki. W pozostałe dni różaniec prowadzą członkowie Żywego Różańca. Wielki orędownik różańca św. papież Leon XIII napisał: „Maryja widzi i zna o wiele lepiej niż ktokolwiek inny wszelkie sprawy (potrzeby), które nas dotyczą: pomoc, jakiej potrzebujemy w obecnym życiu, zagrażające niebezpieczeństwa prywatne i publiczne, trudności i choroby, walki o zbawienie duszy (…). Może i pragnie nam pomóc dzięki modlitwie różańcowej”.

  2. Wspomnienia i wydarzenia tego tygodnia: w piątek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera,; w sobotę (14 X) Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu będziemy pamiętać o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i pracownikach w sektorze szkolnictwa. A dla zmarłych będziemy prosić o dar Nieba.

  3. W sobotę (14 X) zapraszamy do naszej świątyni wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny do szturmu modlitewnego za Ojczyznę, który będzie zwieńczeniem naszej trwającej od 1 IX modlitwy w tej intencji. Rozpoczynamy po wieczornej Mszy św., a zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. A za tydzień w niedzielę (15 X) obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Tradycyjnie przy wyjściu będzie puszka do której można będzie wrzucić datek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich domów.

  4. Przymierzamy się do Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie”, która odbędzie się 9 XI. Uczestnicząc w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspieramy działania Polskich Misjonarzy. Proszę o gromadzenie elektrośmieci na swoich posesjach, aby w odpowiednim czasie przywieźć je na plac Domu Parafialnego.

  5. Tydzień temu spontanicznie na ofiary pożaru przy ul. Olchowej zebraliśmy kwotę 4800 zł. Dziękujemy osobom, które włączyły się oczyszczanie pomieszczeń ze spalenizny. Dzisiaj osoby które tydzień temu nie były przygotowane mogą wrzucić ofiarę do puszki Caritas. Przedstawiciele Szkolnego Caritas rozdają dziś pestki dyni promując dzieło św. Ottona – Patrona Pomorza.

  6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Artyleryjskiej i Ułanów Krechowieckich za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Bernardyńskiej i Łużyckiej. Dziękuję za stałą troskę i opiekę nad terenami zielonymi wokół kościoła.

  7. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku jest świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, są też darmowe Dobre Nowiny.

  8. Dziękuję za oznaki pamięci i modlitwę. Wszystkim Mieszkańcom Skolwina, a szczególnie Jubilatom i Solenizantom, Wychowawcom i Nauczycielom: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 622

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

161-1.jpg.jpg