Kierunek wiatru: SSE

09 VI 2019

Zesłanie ducha Świetego

1. Jezus odchodząc do Ojca posyła nam Swojego Ducha. Nie zostawia nas sierotami. Jak korzystamy z darów Ducha: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, bojaźni Bożej, pobożności. Niech dary te będą w nas żywe. W dniu dzisiejszym kończy się w Kościele Powszechnym Okres Wielkanocny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej.

3. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: w poniedziałek (10 VI) uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki Archidiecezji; we wtorek (11 VI) św. Barnaby Ap, w tym dniu przypada 32. rocznica pobytu Jana Pawła II w Szczecinie; w czwartek (13 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. A za tydzień w niedzielę (16 VI) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Jest tradycją w naszej diecezji iż jutrzejsza uroczystość NMP Matki Kościoła jest świętem wszystkich ruchów i grup duszpasterskich. Zapraszamy więc na nabożeństwo i Mszę wszystkie grupy: ministrantów, Żywy Różaniec, PZ Caritas, Radę Parafialną, Kościół Domowy, Rodzinę Radia Maryja. Zapraszamy też wszystkie grupy czujące więź z parafią.

5. W sobotę (15 VI) zapraszamy na Skolwiński Festyn Rodzinny, który odbędzie się na placu przykościelnym. Całość rozpoczyna się w kościele Mszą i nabożeństwem czerwcowym o godz. 11.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. O godz. 12.00 rozpoczynamy na placu nasze świętowanie. W programie wystawa fotograficzna: "17 – szkoła naszej młodości"; prezentacja Krzyża zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który otrzymała skolwinianka p. Janina Grześkowiak; spotkanie ze zwycięzcą telewizyjnego programu cukierniczego Marcinem Błańskim i licytacja jego tortu. Po za tym: skakańce dmuchańce, kawiarenka cukierenka, grille, bary sałatkowe, konkursy, fanty, śpiewy, tańce. Wszystko w przemiłym skolwińskim towarzystwie. Zapraszajmy rodziny, znajomych, przyjaciół. Niech wszyscy wiedzą jak się bawi Skolwin.

6. Informujemy iż z akcji "Makulatura na Misje" kwota 1975 zł została przekazana na misje w Kamerunie dla s. Alicji OP, która tam posługuje. Na dzieło upiększania Świątyni Opatrzności Bożej zostało zebrane i przekazane do Warszawy 301 zł. Z serca dziękujemy.

7. Dziękujemy ślubującym w minioną sobotę za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Nad Bogdanką i Stolarskiej.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też darmowy Głos Szczecińsko-Kamieński i Dobre Nowiny.

357-1.jpg.jpg