Prędkość wiatru: [km/h]

Promieniowanie UV:

Dzienna suma opadów: [mm]

Skolwiński Festyn Rodzinny PDF Drukuj

Informujemy, iż: Skolwiński Festyn Rodzinny odbędzie się 15 VI. Warto już teraz zarezerwować sobie cały sobotni dzień. To jedyny taki dzień, gdy Skolwiniacy mogą być razem. Zapraszamy też do zapoznania się z fotorelacją z roku poprzedniego.

ks. Artur Rasmus

Nabożeństwo majowe PDF Drukuj

Nabożeństwo ku czci Maryi w maju codziennie o godz. 17.30. Dzieci i rodziców szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki. Spotkajmy się w naszym kościele przy kapliczce, która została wykonana przez mężczyzn, za co serdecznie dziękujemy. Może to będzie inspiracja dla skolwińskich rodzin mających przy domu przestrzeń by postawić kapliczkę ku czci Maryi. Przypomnijmy, iż mały obiekt architektury na terenie prywatnym, a takim jest np. murowana kapliczka nie wymaga pozwolenia na budowę.

Uroczystość Bożego Ciała 2023 PDF Drukuj

Galeria - Kliknij zdjęcie

W czwartek (8 VI) przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godz. 10.30 na placu przy kościele została odprawiona Msza św. po której wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Od lat są one zlokalizowane w tych samych miejscach tj. przy: posesji rodziny Bielskich, posesji rodziny Grześkowiak, posesji rodziny Głowackich, posesji rodziny Rogalewskich. Wracając na plac odśpiewaliśmy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość Bożego Ciała. Za przygotowanie pięknych ołtarzy, nagłośnienia, rozstawienia namiotów, napojenia spragnionych, za prowadzenie śpiewów, za asystę nie tylko ministrancką w czasie procesji: za niesione sztandary, różaniec, relikwii, dzieciom za sypanie kwiatków i trzymanie tasiemek procesyjnych. Wszystkim niech dobry Bóg błogosławi. Dziękuję za ufundowanie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, która wędrowała z nami w procesji i towarzyszy nam przez cały czerwiec i stoi w prezbiterium. Zostanie ona poświęcona w piątek (16.VI) na Mszy o godz. 18.00.

Promocja naszych ministrantów PDF Drukuj

Z radością informujemy, iż 27.05.2023 w kościele seminaryjnym w Szczecinie po spotkaniach przygotowawczych odbyła się promocja naszych ministrantów: czterech zostało lektorami, trzech ceremoniarzami. Gratulujemy.

Skolwin 2023 z lotu ptaka PDF Drukuj

Dzięki uprzejmości Marka Łuczaka - historyka Szczecina i nie tylko prezentujemy Skolwin (górny) z lotu ptaka. Panu Markowi serdecznie dziękujemy.

Galeria - kliknij zdjęcie

Nabożeństwo majowe PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci mile widziane są we wtorek i czwartek. Na nabożeństwa przynosimy książeczki.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »