Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00

Nowe fotografie w galerii "Ocalić od zapomnienia" ze Świnoujścia PDF Drukuj

 

Galeria "Ocalić od zapomnienia " liczy już 470 fotografii. Ostatnio wzbogacona została o kilkadziesiąt zdjęć, które otrzymaliśmy od byłej mieszkanki Skolwina (lata 1947-1970, ul. Stołczyńska 169) pani Elżbiety Byner (zd. Marek). Obecnie p. Elżbieta mieszka w Świnoujściu. Jeszcze raz dziękujemy za ten prezent dla Skolwina. Liczymy od innych na wspomnienia, fotografie, pamiątki związane ze Skolwinem i jego mieszkańcami.

 

341. Ela Marek w 1956 r.

 
Św. Mikołaj w Skolwinie PDF Drukuj

 

6 XII św. Mikołaj nie zawiódł. Mimo licznych obowiązków tego dnia zawitał na Skolwin, a wieczorem przybył do naszego kościoła. Dzieciaki dostały czekoladowe odbicie Świętego, a wszyscy cukierki i dobre słowo. Poprosiliśmy również św. Mikołaja, aby nagrodził najgorliwszych spośród lektorów, ministrantów i kandydatów w służeniu na niedzielnej i codziennej Eucharystii, uczestniczeniu w nabożeństwach różańcowych i wypominkowych oraz zbiórkach ministranckich najgorliwszymi w październiku i listopadzie okazali się: Paweł Rogulski, Alan Kamiński, Stanisław Stachowiak! Tuż za nimi uplasowali się: Jakub Stawarz i Miłosz Henszel. Oto  kilka fotek dzięki uprzejmości Kamili.

 

 
Msza Święta w intencji Stanisława Link PDF Drukuj

 

Dnia 11 listopada w południe w domu państwa Link przy ul. Orłowskiej 1,6 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Była to Msza św. w intencji jubilata pana Stanisława Link.

 

 

 

 
Odpust Chrystusa Króla PDF Drukuj

 

W niedzielę, 23 XI 2014 r. jako parafia uczciliśmy Chrystusa Króla. Ks. Arkadiusz Wieczorek Słowem Bożym poprowadził nas na Mszach o godz. 8.00, 9.00, 10.30, a o 12.00 przewodniczył liturgii. Dziękujemy. Po wyjściu z kościoła każdy uczestnik obdarowany został odpustową krówką.

 

 
Św. Cecylia PDF Drukuj

 

W sobotę 22 XI 2014 r. po Mszy wieczornej ku czci św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej nasi skolwińscy organiści: Krzysztof Wawrzynki i Adam Głowacki dali przepiękny koncert. Z serca za ich posługę dziękujemy. Oto krótka migawka fotoreporterska.


 
66 lat temu PDF Drukuj

 

 

66 lat temu w kościele Skolwińskim dnia 13 VI 1948 r. w niedzielę, odbyła się pierwsza po wojnie I Komunia św. Po raz pierwszy uczestniczyła w pełni trójka dzieci: Jadwiga Wawrzeło (+12 IV 1979 r.), Zbigniew Sampławski (śp.) i Andrzej Grześkowiak. Z uroczystości zdjęć nie było, ale zachowała się piękna pamiątka którą prezentujemy. Widnieje na niej podpis pierwszego proboszcza Stołczyna ks. Henryka Domalewskiego. Mimo zapisu iż Pierwsza Komunia została przyjęta w kościele Niepokalanego Serca NMP uroczystość odbyła się w naszym kościele pw. Chrystusa Króla.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 21

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

002-4.jpg.jpg