Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Nowenna do bł. Matki Teresy z Kalkuty PDF Drukuj

 

W poniedziałek 29.08.2016 r. w naszym kościele odbyła się uroczysta stacja czwartego dnia Nowenny do bł. Matki Teresy z Kalkuty przed Jej kanonizacją, która odbędzie się w Rzymie w najbliższą niedzielę. Poszczególne stacje odbywają się w kolejnych wybranych kościołach Szczecina. Gościliśmy z tej okazji na Eucharystii i nabożeństwie siedem Sióstr Misjonarek Miłości, które posługują najuboższym w Szczecinie na Bulwarze Gdańskim. Siostry poprowadziły modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wszyscy, którzy byli obecni mieli możliwość oddania czci relikwiom bł. Matki Teresy. Obecność Sióstr była dla nas w Roku Miłosierdzia miłym wydarzeniem przypominającym o potrzebie pełnienia dzieł miłosierdzia. Spotkanie to stało się też piękną okazją, by uświadomić sobie ilu jest wokół nas potrzebujących, którym możemy na różne sposoby pomagać - zarówno materialnie jak i duchowo. W uroczystość pięknie wpisał się także nasz Parafialny Zespół Caritas, któremu dziękujemy za całoroczną służbę. Przed kościołem zrobiliśmy rodzinne zdjęcie, a rozmowom nie było końca. Siostry miały też możliwość zwiedzenia Skolwina. Mamy nadzieję, że od dzisiaj częściej będą przybywały do naszej dzielnicy, gdzie Szczecin się zaczyna.

 
Dzieci ze Skolwina (aktualizacja) PDF Drukuj

 

 

Galeria fotograficzna "Dzieci ze Skolwina" dzięki uprzejmości pana Marka Króla syna Zdzisława Króla - założyciela i pierwszego opiekuna zespołu wzbogaciła się o kolejne, piękne zdjęcia. Dziękujemy i zapraszamy do galerii.

 
Ks. Jan Betleja PDF Drukuj

 

Dnia 2 VII 2016 r. zmarł w Rusinowie ks. Jan Betleja. Od VII 1963 r. do VI 1965 r. był on wikariuszem w naszej parafii. Zmarłego kapłana polecamy modlitwie wiernych.

 

 
Święcenia diakonatu kleryka Jana PDF Drukuj

 

Dnia 25 czerwca 2016 r. w szczecińskiej katedrze miało miejsce ważne wydarzenie. Biskup Henryk Wejman udzielił sakrament święceń diakonatu czterem kandydatom. Wśród nich był kleryk Jan Patacki, który odbywał u nas ponad roczną praktykę. Diakonowi Janowi życzymy Bożego błogosławieństwa na drodze Chrystusowego Kapłaństwa.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie


 
Parafialny Festyn Rodzinny 2016 PDF Drukuj

 

W sobotę 11.06.2016 na placu przykościelnym odbył się coroczny Parafialny Festyn Rodzinny. Wprowadzeniem do wydarzenia była Msza Św. o godz. 11.00 a następnie nabożeństwo czerwcowe. Patron placu przykościelnego Ks. Henryk Świerkowski zadbał o wspaniałą pogodę, natomiast organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji m.in. Młode Talenty Szczecina, festiwalowe piosenki, występ dzieci ze Stołczyna, koncert zespołu Balbiny z Polic, koncert zespołu Magnolie, konkursy i zabawy dla dzieci, loterię fantową, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, przejażdżki motocyklami, darmowe porady prawników i architekta, konsultacje naprotechnologiczne, wystawę fotograficzną, spotkanie z wolontariuszami schroniska dla zwierząt, zbiórkę elektrośmieci, grill, kawiarenkę, bar sałatkowy i coś na słodko. Po raz pierwszy odbył się także Festiwal skolwińskiego naleśnika podczas którego każdy mógł swoim sekretnym przepisem uwieść serca i podniebienia jury. Fotorelacja z wydarzenia w naszej galerii...

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Wielkie grilowanie czyli wieczorne spotkanie wspólnot parafialnych PDF Drukuj

 

W ostatnim dniu maja wieczorem o godz. 19.00 za Domem Parafialnym rozpoczęliśmy wielkie grillowanie. Kilka pięknych chwil przy pieczonej kiełbasce i w przemiłym towarzystwie tych którzy odpowiedzieli na zaproszenie.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 25

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

105.jpg.jpg