Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00

75 Rocznica pierwszej wywózki na Sybir PDF Drukuj

 

W dniu 08.02.2015 r o godz.12.00  w Kościele pw. Chrystusa Króla w Skolwinie odbyła się msza św. z okazji 75 rocznicy pierwszej wywózki na Sybir. Mszę św. celebrował ks. dr Jan Mazur. Czynny udział we mszy św. wzięli uczniowie Zespołu Szkół Nr 10 w Szczecinie: Zosia Woś, Michalina Wojgienica, Kacper Ścibisz, Ania Sowińska, Patryk Kardziejonek, Adam Kalisiewicz, Aleksander Krypień. Oprócz nich we mszy św. wzięli udział absolwenci naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców ZS 10, rodziny sybiraków oraz dziewczęta ze szkoły przy ul. Kamiennej. Uroczystość ta ukazała nam jak ważną rolę odgrywa pamięć o dziejach minionych dziejach, które spajają pokolenia Polaków. Serdeczne  podziękowania za okazałą pomoc kierowane są pod adresem p. Magdaleny Wojgienicy, p. Iwony Kanciały, p. Renaty Łażewskiej oraz kleryka Jana Patockiego.

 
Kolędowanie dla Stasia PDF Drukuj

 

Dnia 23 I 2015 r. przed Mszą wieczorną o 17.15 w kościele odbył się koncert kolęd dedykowany Stasiowi - mieszkańcowi ul. Inwalidzkiej, który uległ wypadkowi. Jego koledzy i koleżanki z Domu Kultury Klub Skolwin śpiewali i grali znane i nieznane kolędy i pastorałki pod opieką inicjatorki i instruktorki pani Katarzyny. Dziękujemy!

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Solo Dios Basta PDF Drukuj

 

Solo Dios basta - Bóg sam wystarczy te słowa św. Teresy z Avila były tematem przewodnim naszego roratniego przygotowania do Bożego Narodzenia. Dopełnieniem naszej drogi ze świetą Karmelitanką było spotkanie w sobotę 10 I 2015 r. w klasztorze Miłości Miłosiernej w Szczecinie-Golęcinie.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Spotkanie opłatkowe PDF Drukuj

 

W sobotę 17 stycznia 2015 roku odbyło się spotkanie opłatkowe dla Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Przybyło prawie 300 wolontariuszy z ponad 55 parafii naszej archidiecezji.

Rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele seminaryjnym, której przewodniczył ks. abp. Andrzej Dzięga. Dalsza część spotkania przebiegała w refektarzu przy śpiewaniu kolęd, dzieleniu się opłatkiem oraz składaniu życzeń. Jego Ekscelencja podpisywał świąteczne kartki z życzeniami wydane z okazji 25-lecia Caritas naszej archidiecezji. Następnie zasiedliśmy do stołów gdzie wśród ogólnej radości dzieliliśmy się przeżyciami.

W przygotowaniach pomagała nam młodzież ze szkoły na Przecławiu oraz ZSO nr 4. Parafialny Zespół Caritas Parafii Chrystusa Króla w Szczecinie Skolwinie, który w tym roku obchodzi 20-lecie założenia, reprezentowały 4 osoby: Małgorzata Gralak-Karpeta, Maria Cicha , Agnieszka Wierzbicka, Dorota Matuszczak-Kozdroń.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
6 I 2015 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego PDF Drukuj

 

Na Mszy dziecięcej o 10.30 spotkały się anioły, pastuszkowie, oraz królewny i królowie. Wszystko po to aby przyjść do Jezusa rozpoznać Go i oddać Jemu chwałę. A potem... zrobić pamiątkową fotkę.

 

Galeria - kliknij zdjęcie

 
Konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2014-2015 PDF Drukuj

 

W plebiscycie na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową ogłoszonym na naszej stronie internetowej I miejsce zajęła Rodzina Niklas z ul. Inwalidzkiej. Zwycięzcom gratulujemy!!! Nagroda jest do odebrania w zakrystii.

Poniżej prezentujemy wszystkie fotografie, które zostały zgłoszone do konkursu.

 

Szopka nr 1 - zdjęcie szopki nadesłane przez rodzinę Karpetów

 

Szopka nr 2 - zdjęcia nadesłane przez rodzinę Niklas

 

Szopka nr 3 - szopka wykonana przez Kasię Królak

 

Szopka nr 4 - szopka wykonana przez pana Tadeusza Baranowskiego

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 21

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

005-5.jpg.jpg