Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
07.45, 09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Model skolwińskiego kościoła PDF Drukuj

 

Na jubileusz 60-lecia parafii powstaje model naszego kościoła. Autorem pracy jest znany modelarz Wojciech Fras - mieszkaniec Skolwina. Podglądnijmy prace, które cały czas trwają.

 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj

 

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego. Praca powinna zawierać symboliczne połączenie cierpienia i nadzei doświadczonych w procesie przeżywanej przez rodziców żałoby. Termin nadsyłania prac to 14.03.2017. Prace mogą mieć formę grafiki, malarstwa lub rzeźby.  konkurs jest kierowany do wszystkich osób pełnoletnich zainteresowanych tematem. Więcej informacji na stronie:

http://fundacjadonumvitae.weebly.com/aktualno347ci/konkurs-plastyczny-na-koncepcje-rzezby-wienczacej-grobowiec-dziecka-utraconego

Ks. Tomasz Ceniuch

 
Czasopisma - nowy dział na stronie parafialnej PDF Drukuj

 

"Na przestrzeni lat w przedwojennym i powojennym Skolwinie wydawane były gazety lokalne. Na pewno wiązało się to z szybkim pozyskaniem papieru z pobliskiej Papierni "Skolwin" ale też z żywym zainteresowaniem Skolwiniaków tematami związanymi z życiem dzielnicy, pracą, codziennością. W tej rubryce przedstawiać będziemy czasopisma do jakich udało się dotrzeć"... Ciąg dalszy nowym dziale - "Czasopisma".

 
Pustelnia de Foucauld PDF Drukuj

 

Kliknij zdjęcie aby obejrzeć program Arka z dnia 20.XI.2016

 

"Niezbadane są drogi Bożego Miłosierdzia. Tych, których Pan powołuje do zgłębiania wielkości Jego Miłosierdzia, prowadzi przedziwnymi drogami. Tak było kiedyś w przeszłości i jest dzisiaj, właśnie tu na Wzgórzu Miłosierdzia w Szczecinie. Ale zacznijmy od początku..." http://pustelniadefoucauld.pl/

20.XI.2016 o godz. 12.00 poświęcony został Krzyż, który stanie na polu w pobliżu ul. Łomżyńskiej, gdzie umiejscowiona będzie Pustelnia. Więcej szczegółów o pustelni na stronie http://pustelniadefoucauld.pl/ oraz na stronie TVP Szczecin w programie Arka z dnia 20 XI 2016r.

 
Światowe dni Młodzieży PDF Drukuj

 

Do Krakowa wyjechaliśmy w poniedziałek 25 lipca o godzinie 00:05. Nasza grupa liczyła 6 dziewczyn, 3 chłopaków i 2 księży ( ks. Michał Mikołajczak oraz ks. Bartek Bugajak ). Po długiej i nieprzespanej nocy około godziny 9 dotarliśmy do Krakowa. Stąd musieliśmy dotrzeć do miejsca zakwaterowania ok.20km od Krakowa. Kiedy dotarliśmy do Rybnej odebraliśmy pakiety pielgrzyma, następnie rozdzieliliśmy się i udaliśmy się do naszych gospodarzy. Zostaliśmy bardzo mile ugoszczeni przez cały pobyt. Każdy z nas z niecierpliwością czekał na papieża Franciszka. Nagle nadszedł ten dzień w którym mieliśmy pójść na spotkanie z Franciszkiem. Każdy z nas rozglądał się czy gdzieś nie widać papieża. Kiedy usłyszeliśmy Jego głos każdemu z nas łza zakręciła się w oku, że możemy być tak blisko głowy Kościoła. W radości i skupieniu mijały dni na Błoniach. W sobotę 30 lipca czekała nas długa i męcząca droga na kolejne miejsce spotkania z papieżem ( Brzegi ). Po tej ciężkiej podróży trzeba było znaleźć miejsce aby odpocząć i przygotować się do czuwania . Duże duchowe doświadczenie wywarła na mnie odprawiona w różnych językach Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po czuwaniu przyszedł czas na sen pod gołym niebem (niesamowite przeżycie, gdzie tysiące ludzi próbuje zasnąć ,ale emocje biorą górę i się nie udaje). W niedzielę rano mimo zmęczenia , ale pełni radości czekamy na Mszę św., którą odprawi papież Franciszek. Każdy czekał z niecierpliwością, kiedy papież ogłosi gdzie odbędą się kolejne Dni Młodzieży. Po Mszy trzeba było wrócić na miejsce zakwaterowania gdzie czekała nas ostatnia noc u naszych gospodarzy. W poniedziałek po śniadaniu musieliśmy pożegnać się z naszymi gospodarzami. Kiedy już wyruszyliśmy w stronę Krakowa był jeszcze czas aby kupić pamiątki z ŚDM. I tak o godzinie 18:45 wyjechaliśmy w stronę Szczecina. Podczas tych dni spotkałam wielu miłych i sympatycznych ludzi z różnych krańców świata, którzy jak my z wielką radością przyjechali na spotkanie z papieżem. Aż żal było się z nimi rozstawać na szczęście zostały mi po nich pamiątki, zdjęcia oraz słowa samego papieża Franciszka aby nie być biernym tylko ruszyć się z kanapy. Myślę, iż przeżycia i głębia doświadczeń duchowych będzie miała wielki wpływ na życie moje, moich bliskich oraz młodych z całego świata. A tak naprawdę co przeżyliśmy i doświadczaliśmy każdego dnia nie da się opisać w prostych słowach to trzeba było przeżyć, a uwierzcie było warto!!!!

 

Zmęczone ale uśmiechnięte

 

Nasz grupa bez przewodników duchowych

 

Brzegi czuwanie nocne

 

Zachód słońca nad Brzegami

 

Spotkanie z papieżem Franciszkiem na Błoniach Krakowskich ( tak blisko )

 

Nawet w Krakowie mogliśmy spotkać miłego policjanta ze Szczecina, który zatrzymał ruch byśmy mogli zrobić sobie z nim zdjęcie

 

Spotkanie z obcokrajowcami w tym przypadku z młodym Australijczykiem

 

Z nieco starszym Portugalczykiem

 

Tego okna nie muszę nikomu komentować

 

W oczekiwaniu na ….

 

Zdjęcie zrobione przez koleżankę w Częstochowie

 
Nowenna do bł. Matki Teresy z Kalkuty PDF Drukuj

 

W poniedziałek 29.08.2016 r. w naszym kościele odbyła się uroczysta stacja czwartego dnia Nowenny do bł. Matki Teresy z Kalkuty przed Jej kanonizacją, która odbędzie się w Rzymie w najbliższą niedzielę. Poszczególne stacje odbywają się w kolejnych wybranych kościołach Szczecina. Gościliśmy z tej okazji na Eucharystii i nabożeństwie siedem Sióstr Misjonarek Miłości, które posługują najuboższym w Szczecinie na Bulwarze Gdańskim. Siostry poprowadziły modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wszyscy, którzy byli obecni mieli możliwość oddania czci relikwiom bł. Matki Teresy. Obecność Sióstr była dla nas w Roku Miłosierdzia miłym wydarzeniem przypominającym o potrzebie pełnienia dzieł miłosierdzia. Spotkanie to stało się też piękną okazją, by uświadomić sobie ilu jest wokół nas potrzebujących, którym możemy na różne sposoby pomagać - zarówno materialnie jak i duchowo. W uroczystość pięknie wpisał się także nasz Parafialny Zespół Caritas, któremu dziękujemy za całoroczną służbę. Przed kościołem zrobiliśmy rodzinne zdjęcie, a rozmowom nie było końca. Siostry miały też możliwość zwiedzenia Skolwina. Mamy nadzieję, że od dzisiaj częściej będą przybywały do naszej dzielnicy, gdzie Szczecin się zaczyna.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 28

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

103-1.jpg.jpg