Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 XI 2019

XXXIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek podkreśla iż "Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie". Popatrzmy wokół, czy niedaleko nas nie ma kogoś komu trzeba wyjść na spotkanie.

  2. Już w czwartek rozpoczynamy parafialne "Rekolekcje u progu Adwentu" (21-24 XI). Spotkania w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9.00 lub 18.00. Msza poranna poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a wieczorna wypominkami. Rekolekcje zakończymy w niedziele na wszystkich Mszach odpustem ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Zachęcamy do mobilizacji rodzinnej. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych. Od dzisiaj w kościele zaczynamy grzać abyśmy nie zmarzli podczas rekolekcji i w czasie zimowym. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Rzeszótko – proboszcz parafii św. Stanisława Kostki ze Szczecina. Szczegóły na afiszach.

  3. Codziennie o 17.30 trwa w kościele wspólna modlitwa za zmarłych.

  4. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek (18 XI) bł. Karoliny Kózkówny dz m., w środę (20 XI) św. Rafała Kalinowskiego – Patrona Sybiraków, w czwartek (21 XI) Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylii dz m – Patronki Muzyki Kościelnej. Pamiętajmy o naszych organistach: p. Krzysztofie i Adamie.

  5. W sobotę o godz. 18.00 podczas rekolekcji odprawiona zostanie Msza w int. Honorowych Dawców Krwi. O godz. 19.00 w siedzibie klubu HDK przy ul. Stołczyńskiej 59 odbędzie się wręczenie medali 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

  6. Za tydzień w niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci przed I Spowiedzią i Komunią św. Początek o godz. 10.30

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Inwalidzkiej od 79 do końca za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Kamiennej i Saperskiej.

  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. W przedsionku jest do zabrania darmowy "Głos Szczecińsko-Kamieński". W zakrystii są ścienne kalendarze na 2020 r. z których ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo wśród bezdomnych. Są też "słodkie" kalendarze adwentowe rozprowadzane przez Caritas.

    

   Ks. Artur Rasmus

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   202-1.jpg.jpg