Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 XI 2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj uroczystość odpustowa naszej parafii. Dziękujemy rekolekcjoniście ks. Zbigniewowi za przygotowanie duchowe. Dziękujemy za udział w rekolekcjach. Przed nami czas Adwentu – radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Szczegóły za tydzień.

 2. Codziennie o 17.30 do soboty włącznie trwa w kościele wspólna modlitwa za zmarłych.

 3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek (25 XI) św. Katarzyny Aleksandryjskiej dz m., patronki kolejarzy, a w sobotę (30 XI) św. Andrzeja Ap.

 4. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci przed I Spowiedzią i Komunią św. Początek o godz. 10.30.

 5. Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje odbędzie się w dniach 23-30 XI. Kontenery ustawione będą przy kościele i Domu Parafialnym. Dodatkowo przy domu znajdują się czerwone pojemniki na puszki i złom, oraz pojemnik na plastikowe zakrętki.

 6. W przedsionku wystawione są "Torby miłosierdzia". Z myślą o potrzebujących można taką torbę zabrać do domu i wypełnić ją trwałą żywnością i środkami czystości. Torbę trzeba dostarczyć do zakrystii do 15 XII.

 7. Za tydzień w prezbiterium stanie nie choinka z serduszkami lecz tablica Caritas z zamieszczonymi bilecikami informującymi o wieku dziecka. Będzie to zaproszenie do zrobienia paczki dla dziecka. I tak zrobiona paczka trafi do właściwego adresata.

 8. Również za tydzień w I Niedzielę Adwentu poświęcimy w kościele opłatki na stół wigilijny. Dotrą one do naszych domów jak co roku przez naszego pana organistę Krzysztofa.

 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kamiennej i Saperskiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Nad Bogdanką i Stolarską. Dziękujemy też za ofiary dla rekolekcjonisty i za dary na stół odpustowy. Jako dziękczynienie parafia zakupiła komplet lekcjonarzy mszalnych, do korzystania podczas codziennych liturgii.

 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z kalendarzem na 2020 r. i dla dzieci Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim. Są też "słodkie" kalendarze adwentowe rozprowadzane przez Caritas.

 11. Policja przestrzega przed oszustami "na wnuczka" i przed nieznanymi telefonami rozpoczynającymi się na nr 22.

 12. Wszystkim mieszkańcom Skolwina, Jubilatom, Solenizantom – Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Przenajświętszej. Szczęść Boże!!!

 

Ks. Artur Rasmus

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

514.jpg.jpg