Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 V 2020

VI Niedziela Wielkanocna

 

  1. Jutro 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dobremu Bogu dziękujemy za osobę papieża, który wprowadził Kościół w XXI wiek. Dane nam było doświadczać obecności papieża, słuchać Jego. Czy pamiętamy Jego naukę, czy zachowujemy ją? Zachęcamy do lektury dokumentów, które zostawił nasz Święty. Prośmy też za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę. Przez relikwie św. Papież jest wśród nas.

  2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy też do nabożeństw w naszych domach. Zbierzmy się razem i odmówmy litanię do Najświętszej Maryi Panny.

  3. Do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy przed kościół lub do zakrystii. O spowiedź w tygodniu można poprosić już od godz. 17.00.

  4. Ks. arcybiskup do 30 VI przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach z dodaniem obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Poprosił też o modlitwę w intencjach Ojca Świętego, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią. Przypominamy o możliwości Duchowej Komunii św.

  5. Biuro Parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

  6. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Korzystającym ze spowiedzi świątecznej przypomnijmy iż okres wielkanocny kończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego (31 V).

  7. Od tego tygodnia rozpoczynają się indywidualne – rodzinne uroczystości I Komunii i Bierzmowania. Na pewno będzie to wyposażenie dzieci i młodzieży w jeszcze większą bliskość z Jezusem. W sprawach I komunii prosimy kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595), a w temacie bierzmowania kierujemy się do ks. Artura.

  8. W przedsionku kościoła wystawiona jest świeża prasa. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z komiksem o kard. Stefanie Wyszyńskim.

  9. Dziękujemy p. Dorocie która przez okres epidemii troszczyła się o czystość naszego kościoła; o przejęcie posługi prosimy przedstawicieli rodzin, które w nadchodzącym tygodniu mają uroczystości I Komunii i bierzmowania. Sprzątanie: środa godz. 18.30.

  10. Cały czas pamiętajmy o osobach samotnych, którzy mieszkają obok nas, którym możemy pomóc. Życzymy wytrwania w sanitarnych wymogach.

  11. Dziękujemy za pamięć o nas, za życzliwości i duchową ale też materialną. Bóg zapłać.

   Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   113.jpg.jpg