Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 V 2020

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Dzisiaj dotykamy tajemnicy Jezusa, idącego do Ojca, odchodzi ale nie zostawia nas sierotami. Obiecał nam Ducha Pocieszyciela. To ostatni tydzień okresu wielkanocnego, który zakończy się Zesłaniem Ducha Świętego.

  2. To również ostatni tydzień maja. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też litanię do Najświętszej Maryi Panny w domach.

  3. Sakrament pokuty i pojednania odbywa się przed kościołem lub w zakrystii. O spowiedź w tygodniu można poprosić tuż po godz. 17.00.

  4. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: we wtorek (26 V) św. Filipa Nereusza i Dzień Matki; w środę (27 V) przypada 20. rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza, Msza w Jego intencji sprawowana jest o godz. 12.00 – pamiętajmy w modlitwach o porcelanowym Jubilacie; w piątek (29 V) św. Urszuli Ledóchowskiej dz.; w sobotę (30 V) rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie – święto.

  5. Ks. arcybiskup do 30 VI przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach z dodaniem obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Poprosił też o modlitwę w intencjach Ojca Świętego, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią. Przypominamy o możliwości Duchowej Komunii św. Msza z naszego kościoła transmitowana jest w niedzielę o g.12.00. Wystarczy wejść na www.parafiaskolwin.pl

  6. Biuro Parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu.

  7. W miniony czwartek rozpoczęliśmy rodzinne uroczystości I Komunii i Bierzmowania. Jest to wyposażenie dzieci i młodzieży w jeszcze większą bliskość z Jezusem. W sprawach I komunii prosimy kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595), a w temacie bierzmowania kierujemy się do ks. Artura.

  8. W przedsionku kościoła wystawiona jest świeża prasa. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z komiksem o kard. Stefanie Wyszyńskim.

  9. Dziękujemy rodzinom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy przedstawicieli rodzin, które w nadchodzącym tygodniu mają uroczystości. Sprzątanie we wtorek o godz. 18.30.

  10. Informujemy, że wznowiona jest akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek. Odbędzie się ona w dniach 29-31 maja br. Pojemniki ustawione będą przy kościele i przy Domu Parafialnym.

  11. Dziękujemy za życzliwości i tę duchową ale też i materialną. Bóg zapłać.

   Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   190-1.jpg.jpg