Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 V 2020

Zesłanie Ducha Świętego

 

 1. Kościół żyje Duchem Świętym. Dziękujemy Bogu iż daje nam ten Dar. Warto wracać do korzeni naszej wiary do Chrztu Świętego i do Bierzmowania.

 2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do odmawiania litanii w naszych domach.

 3. Sakrament pokuty i pojednania odbywa się w zakrystii. O spowiedź w tygodniu można poprosić po godz. 17.00.

 4. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: jutro w poniedziałek (1 VI) uroczystość NMP Matki Kościoła, jest to święto patronalne naszej diecezji i Dzień Dziecka. Przedstawicieli grup duszpasterskich zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo i o 18.00 na Mszę; w czwartek (4 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek (5 VI) św. Bonifacego bp m.

 5. Ks. arcybiskup do 30 VI przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach, lecz przepisy sanitarne łagodnieją. Zapraszamy więc do kościoła na Msze nabożeństwa z obowiązkiem zasłaniania w świątyni ust i nosa.

 6. Przed nami Uroczystość - 11 VI - Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przymierzenie się do czterech ołtarzy, które staną w stałych miejscach. A po procesji zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek na placu przykościelnym. W tym roku nie będzie typowego Festynu Rodzinnego, dlatego warto będzie pozostać po uroczystościach.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy tych dni na nabożeństwach wieczornych. Naszych chorych odwiedzimy na wyraźne zaproszenie. Prosimy o zaangażowanie informacyjne rodziny i sąsiadów osoby chorej.

 8. W minioną sobotę odwiedził nas Arcybiskup Andrzej. Celem wizyty było poświęcenie prac budowlanych jakie rozpoczęły się na Wzgórzu Miłosierdzia.

 9. Trwają uroczystości I Komunii i Bierzmowania. W sprawach przygotowań do I komunii prosimy kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595), a w temacie bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Arturem.

 10. Od początku epidemii nie zbieraliśmy ofiar na Kościół. Mieliśmy przekonanie że pieniądze te posłużą Parafianom w pomocy międzysąsiedzkiej i wolontariackiej osobom samotnym, starszym, potrzebującym tego wsparcia. Dziękujemy za piękną postawę takiej pomocy. A w świątyni wracamy do zwyczajowej tacy. Bóg zapłać!!!

 11. Dziękujemy rodzinom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy przedstawicieli rodzin, które w nadchodzącym tygodniu mają uroczystości. Sprzątanie odbędzie się w środę o godz. 18.30.

 12. W przedsionku kościoła wywieszony jest list od Sióstr Karmelitanek z Golęcina z podziękowaniem za czynną pomoc na rzecz Karmelu. Wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

1 19.jpg.jpg