Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 VI 2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół żyje tajemnicą Trójcy Przenajświętszej. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, którego co dnia wzywamy żegnając się niech nam towarzyszy. A każdy uczyniony znak krzyża to wyznanie naszej wiary.

  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do odmawiania litanii w naszych domach.

  3. A w czwartek (11VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Prosimy o ozdobienie okien naszych domów emblematami religijnymi, oraz flagami. Msze św. w tym dniu o godz. 7.45, 10.30 (polowa) i 18.00. Po Mszy polowej około 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Umiejscowienie ołtarzy 1. Posesja p. Bielskich . 2. Posesja p. Janiny Grześkowiak, 3. Posesja p. Głowackich, 4. Przy posesji p. Rogalewskich. Prosimy o pomoc w budowie ołtarzy. Banery dekoracyjne można odbierać z zakrystii. W przedsionku kościoła ustawiony jest kosz na płatki kwiatów do sypania przez dziewczynki. Spełniając wymogi sanitarne podczas Mszy i procesji miejmy maseczki zasłaniające usta i nos. Po procesji zapraszamy na plac przykościelny na słodki poczęstunek. W tym roku nie będzie typowego Festynu Rodzinnego, dlatego warto będzie pozostać po procesji. Na Mszę polową i poczęstunek można przynieść składane krzesełka i siedziska.

  4. Sakrament pokuty i pojednania odbywa się w zakrystii. O spowiedź w tygodniu można poprosić po godz. 17.00.

  5. Trwają uroczystości I Komunii, kończą się rodzinne Bierzmowania. W sprawach przygotowań komunijnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595).

  6. Chcemy aby jeszcze raz wybrzmiało podziękowanie za dar jaki otrzymała nasza świątynia. Przed epidemią wśród Skolwiniaków zbierane były fundusze na obrusy ołtarzowe i dodatki. Pod koniec marca przyszło osiem kompletów ołtarzowych praktycznie na wszystkie okazje roku liturgicznego (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wielki Post, maryjne, czerwcowe itd.). Jeszcze raz dziękujemy za dar który posłuży w upiększeniu liturgii. Bóg zapłać!!!

  7. Dziękujemy rodzinom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy przedstawicieli rodzin, które w nadchodzącym tygodniu mają rodzinne uroczystości. Sprzątanie odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

  8. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

   Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   238-1.jpg.jpg