07 VI 2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół żyje tajemnicą Trójcy Przenajświętszej. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, którego co dnia wzywamy żegnając się niech nam towarzyszy. A każdy uczyniony znak krzyża to wyznanie naszej wiary.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do odmawiania litanii w naszych domach.

3. A w czwartek (11VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Prosimy o ozdobienie okien naszych domów emblematami religijnymi, oraz flagami. Msze św. w tym dniu o godz. 7.45, 10.30 (polowa) i 18.00. Po Mszy polowej około 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Umiejscowienie ołtarzy 1. Posesja p. Bielskich . 2. Posesja p. Janiny Grześkowiak, 3. Posesja p. Głowackich, 4. Przy posesji p. Rogalewskich. Prosimy o pomoc w budowie ołtarzy. Banery dekoracyjne można odbierać z zakrystii. W przedsionku kościoła ustawiony jest kosz na płatki kwiatów do sypania przez dziewczynki. Spełniając wymogi sanitarne podczas Mszy i procesji miejmy maseczki zasłaniające usta i nos. Po procesji zapraszamy na plac przykościelny na słodki poczęstunek. W tym roku nie będzie typowego Festynu Rodzinnego, dlatego warto będzie pozostać po procesji. Na Mszę polową i poczęstunek można przynieść składane krzesełka i siedziska.

4. Sakrament pokuty i pojednania odbywa się w zakrystii. O spowiedź w tygodniu można poprosić po godz. 17.00.

5. Trwają uroczystości I Komunii, kończą się rodzinne Bierzmowania. W sprawach przygotowań komunijnych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem (tel. 690 608 595).

6. Chcemy aby jeszcze raz wybrzmiało podziękowanie za dar jaki otrzymała nasza świątynia. Przed epidemią wśród Skolwiniaków zbierane były fundusze na obrusy ołtarzowe i dodatki. Pod koniec marca przyszło osiem kompletów ołtarzowych praktycznie na wszystkie okazje roku liturgicznego (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wielki Post, maryjne, czerwcowe itd.). Jeszcze raz dziękujemy za dar który posłuży w upiększeniu liturgii. Bóg zapłać!!!

7. Dziękujemy rodzinom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy przedstawicieli rodzin, które w nadchodzącym tygodniu mają rodzinne uroczystości. Sprzątanie odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

8. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny.

Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

238-1.jpg.jpg