Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 VII 2020

XVI Niedziela Zwykła

 

  1. W okresie wakacji Msze św. w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 07.45, 09.00, 10.30 i 12.00. Do końca wakacji nie ma mszy w niedzielę o godz. 18.00. Spowiedź w tygodniu od. godz. 17.30.

  2. Biuro parafialne czynne w tygodniu po zakończeniu Mszy przez 15 min.

  3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek (20 VII) wspomnienie bł. Czesława, prezbitera; w środę (22 VII) święto św. Marii Magdaleny; w czwartek (23 VII) święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy; w piątek (24 VII) św. Kingi dz.; w sobotę (25 VII) święto św. Jakuba Ap. – odpust szczecińskiej katedry. Msza pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00. Jarmark Jakubowy jest odwołany.

  4. W tym tygodniu w sobotę (25 VII) obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę i za tydzień w niedzielę po każdej Mszy poświęcimy pojazdy. Nasza parafia włącza się w coroczną akcję: św. Krzysztof – 1 grosz za jeden kilometr szczęśliwej jazdy. Za tydzień wystawiona będzie puszka na ofiary. Zebrane fundusze wesprą misjonarzy w zakupie środków transportu służących na misjach.

  5. W Domu Parafialnym u księży Pallotynów przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie organizowane są warsztaty pisania ikon. Chętnych odsyłamy do plakatu wywieszonego w przedsionku kościoła i na stronę: pracowniaikony.szn.pl

  6. Informujemy, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 24-26 lipca br. Pojemniki ustawione będą przy kościele i przy Domu Parafialnym.

  7. W porozumieniu z Katedralnym Biurem Pielgrzymkowym z przykrością musimy odwołać pielgrzymką do Ziemi Świętej planowaną na listopad 2020 r. Wciąż niestabilna sytuacja epidemiologiczna w Ziemi Świętej powoduje, iż trzeba było podjąć taką decyzję. Pielgrzymkę chcemy przenieść na następny rok. Po odbiór wpłaconej zaliczki prosimy zgłaszać się do ks. Artura.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 8, 10, 12 za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 14, 16, 18.

  9. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury dobrych artykułów w czasie wakacji.

  10. Skolwiniakom i Gościom życzymy dobrego czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Szczęść Boże!!!

   Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

    

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   DSC_0154.JPG.jpg