Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
07.45, 09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Komunia św. PDF Drukuj

 

Drodzy Rodzice Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

 

Z pewnością maj lub czerwiec 2021 r. będzie dla Waszej Rodziny ważnym czasem, a to dlatego, że Wasze Dzieci po spowiedzi świętej po raz pierwszy, w sposób uroczysty, przyjmą Jezusa Eucharystycznego do swoich serc i do życia. Aby faktycznie tak było, konieczne jest nasze wspólne zaangażowanie w dzieło przygotowania i formowania Waszych Dzieci do przyjęcia kolejnych sakramentów. Dlatego pragnę przedstawić kilka istotnych spraw organizacyjnych i zasad, które ułatwią nam przygotowanie.

Normą jest, że dzieci przygotowują się i przystępują do I Komunii Świętej w parafii swojego miejsca faktycznego zamieszkania. Nie jest to zależne od siedziby szkoły. Jeśli więc Rodzice widzą potrzebę, aby Dziecko z ważnych powodów poszło do I Komunii Świętej w innej parafii to są zobowiązani poprosić swojego Księdza Proboszcza o pisemną zgodę na przygotowanie dziecka w innej parafii. Bez takiej zgody żaden ksiądz nie ma prawa zapisywać dziecka do przygotowania.

Na ten czas (styczeń 2021 r.) trudno powiedzieć o terminie uroczystości I Komunii św. Poprzedni rok pokazał iż sprawdziły się małe rodzinne uroczystości, gdzie dzieci przystępowały w grupkach 2-3 osobowych. Tak też można uczynić w roku bieżącym. Zapraszam zatem do wspólnego działania. Aby współpraca i cały wspólny wysiłek miały sens i nie była to tylko pusta zewnętrzna ceremonia proszę o zrealizowanie następujących wymagań:

+ Zapraszam Was Drodzy Rodzice z Dziećmi do naszego kościoła na coniedzielną i świąteczną Mszę Świętą o godz. 10.30 przygotowującą Wasze Dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Trudno sobie wyobrazić skuteczne, dobre i godne przygotowanie do sakramentów bez tej wspólnej modlitewnej obecności i Dzieci, i Rodziców. A może będzie to niepowtarzalna okazja, aby samemu do czegoś wrócić, coś odkryć, coś uporządkować. W czasach pandemii ważne jest uczestnictwo w Mszach transmitowanych przez TV czy Internet. Nastawienie że nie jest to filmik który trzeba zobaczyć, ale wspólna modlitwa Kościoła do której najeży moja rodzina jest bardzo ważna. Msza z naszego kościoła transmitowana jest w niedzielę o godz. 12.00.

+ Proszę o Waszą systematyczną pomoc Dzieciom w przyswojeniu i nauczeniu się na pamięć wyznaczonych modlitw, które są podane w książeczce do nabożeństwa. Dla utrwalenia przyswojenie tych modlitw rozłożone jest w czasie aby dla Dziecka nie było to jakimś utrudzeniem.

+ Dokumentacyjne sprawy to przede wszystkim posiadanie metryki chrztu – dokumentu mówiącego że Dziecko było ochrzczone. Jeśli Dziecko było ochrzczone w naszej parafii wystarczy wiedzieć to i podać w odpowiednim czasie. Jeśli któreś Dziecko jest nieochrzczone proszę mnie o tym powiadomić niezwłocznie.

+ W październiku, Adwencie i Wielkim Poście będą tzw. nabożeństwa okresowe. Dodatkowo, oprócz niedzieli, uczestniczymy przynajmniej raz w tygodniu.

+ Rodzice wspierają dziecko dobrym przykładem i modlitwą, również rodzinną.

 

ks. Artur

 

MODLITWY DO NAUCZENIA

 

Wrzesień

Znak krzyża s.62 (słowa i gest)

Ojcze nasz s.34

Zdrowaś Maryjo s.34

Aniele Boży Stróżu mój (kartka)

Chwała Ojcu s.26

 

Październik

Wierzę w Boga Ojca * (krótsze albo dłuższe) s.35

10 przykazań Bożych s.37

Najważniejsze przykazania s.37 AKTY: Wiary, Nadziei,

Miłości, Żalu s.44

 

Listopad

5 przykazań kościelnych* s.38

7 sakramentów s.41

5 warunków Sakr. Pokuty s.41

Główne prawdy wiary * s.40

Wieczny odpoczynek s.48

Grzechy główne s.43

 

Grudzień

Spowiadam się Bogu s.63

Chwała na wysokości * s.64

Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża* s.143

 

Styczeń-Luty

Święty, święty s.72

Baranku Boży s.79

Głosimy śmierć s.74

Panie nie jestem godzien s.80 Sposób spowiadania się * kartka

 

Marzec

Próba przy konfesjonale

 

Czytanie:

Modlitwa po spowiedzi s.60

W Święto Chrystusa Króla s.199

Przed Najświętszym Sakramentem s.204

Gdy kolega jest chory s.206

Gdy rodzice są zmęczeni s.210

Gdy dostanę szóstkę s.206

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

dsci0115.jpg.jpg