Przedszkole PDF Drukuj

Przedszkole (wcześniej ul. Stołczyńska 122, obecnie ul. Stołczyńska 163)

Przedszkole Szczecińskich Zakładów Papierniczych „Skolwin” mieściło się przy ul. Stołczyńskiej 122. Były tam dwa oddziały przedszkolne: starszaki i średniaki. Grupa najmłodszych trzyletnich dzieci znajdowała się w budynku żłobka przy ul. Stołczyńskiej 163. Dyrektorem przedszkola była Janina Gawroń. Z dniem 31 VIII 1978 r. przeszła na emeryturę. Od 1 IX 1979 r. dyrektorem przedszkola została Anna Masewicz.

Szczecińskie Zakłady Papiernicze działały prężnie i zatrudniały dużo pracowników. Dzieci w wieku przedszkolnym było tak dużo, że brakowało miejsc w budynku przedszkolnym. Zapadła decyzja o zamianie budynków żłobka na przedszkole, ponieważ budynek ten był większy. Dnia 1 IX 1982 r. powstaje pięciooddziałowe przedszkole przy ul. Stołczyńskiej 163. Z dniem 31 VIII 1985 r. Anna Masewicz przestaje pełnić obowiązki dyrektora i przechodzi do innej placówki. Na stanowisko dyrektora zostaje powołana Danuta Janus.

Okres wzmożonego funkcjonowania placówki trwa około 12 lat. Papiernia podupada, zwalnia pracowników, dzieci w wieku przedszkolnym ubywa. Zmniejsza się ilość oddziałów przedszkolnych, a tym samym maleje liczba pracowników przedszkola. Z dniem 1 IX 1991 r. placówkę przejmuje miasto. Powstaje Przedszkole Miejskie nr 76. Danuta Janus kończy kadencję dyrektora. W 1993 r. dyrektorem zostaje Elżbieta Bujak.

W 1994 r. placówkę przemianowano na Przedszkole Publiczne nr 76. W styczniu 2001 r. z pełnienia funkcji dyrektora odwołana zostaje Elżbieta Bujak. Do 1 IX 2002 r. obowiązki dyrektora pełniła Danuta Żakowska. We wrześniu 2002 r. powstaje Filia Przedszkola Publicznego nr 77 (mieszczącego się przy ul. Hożej 8, 10 w Szczecinie). Dyrektorem placówki była Jolanta Żarnicka. Ważą się losy przedszkola. Zapada decyzja o remoncie całego budynku. We wrześniu 2003 r. w odnowionym budynku powstaje Dom Kultury „Klub Skolwin” i jeden oddział przedszkolny. W 2007 r. dyrektor Jolanta Żarnicka przechodzi na emeryturę. Konkurs na dyrektora przedszkola wygrywa Izabela Pasiecznik Piętka. Jest dyrektorem placówki do dnia dzisiejszego.

Opracowała Marta Boretto

Pracownicy przedszkola:

Nauczycielki: Danuta Dałgielewicz, Anna Dziubek, Maria Ziętek, Krystyna Zacharzewska, Danuta Żakowska, Danuta Janus, Anna Gołębiewska, Danuta Zub

Obsługa i pomoc: Róża Małecka, Monika Łukaszewicz, Marta Boretto, Danuta Michalska, Anna Dzwonek, Bożena Grudzińska

Kuchnia: Stefania Biedruna, Józefa Arkuszyńska, Czesława Domieńczyk, Janina Jankowska

Intendent: Monika Kałach, Maria Wasikowska

PS.

Nadal poszukujemy wiadomości kiedy powstało przedszkole

DSC_0314.JPG.jpg