Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Przedszkole PDF Drukuj

 

Przedszkole (wcześniej ul. Stołczyńska 122, obecnie ul. Stołczyńska 163)

 

Przedszkole Szczecińskich Zakładów Papierniczych „Skolwin” mieściło się przy ul. Stołczyńskiej 122. Były tam dwa oddziały przedszkolne: starszaki i średniaki. Grupa najmłodszych trzyletnich dzieci znajdowała się w budynku żłobka przy ul. Stołczyńskiej 163. Dyrektorem przedszkola była Janina Gawroń. Z dniem 31 VIII 1978 r. przeszła na emeryturę. Od 1 IX 1979 r. dyrektorem przedszkola została Anna Masewicz.

Szczecińskie Zakłady Papiernicze działały prężnie i zatrudniały dużo pracowników. Dzieci w wieku przedszkolnym było tak dużo, że brakowało miejsc w budynku przedszkolnym. Zapadła decyzja o zamianie budynków żłobka na przedszkole, ponieważ budynek ten był większy. Dnia 1 IX 1982 r. powstaje pięciooddziałowe przedszkole przy ul. Stołczyńskiej 163. Z dniem 31 VIII 1985 r. Anna Masewicz przestaje pełnić obowiązki dyrektora i przechodzi do innej placówki. Na stanowisko dyrektora zostaje powołana Danuta Janus.

Okres wzmożonego funkcjonowania placówki trwa około 12 lat. Papiernia podupada, zwalnia pracowników, dzieci w wieku przedszkolnym ubywa. Zmniejsza się ilość oddziałów przedszkolnych, a tym samym maleje liczba pracowników przedszkola. Z dniem 1 IX 1991 r. placówkę przejmuje miasto. Powstaje Przedszkole Miejskie nr 76. Danuta Janus kończy kadencję dyrektora. W 1993 r. dyrektorem zostaje Elżbieta Bujak.

W 1994 r. placówkę przemianowano na Przedszkole Publiczne nr 76. W styczniu 2001 r. z pełnienia funkcji dyrektora odwołana zostaje Elżbieta Bujak. Do 1 IX 2002 r. obowiązki dyrektora pełniła Danuta Żakowska. We wrześniu 2002 r. powstaje Filia Przedszkola Publicznego nr 77 (mieszczącego się przy ul. Hożej 8, 10 w Szczecinie). Dyrektorem placówki była Jolanta Żarnicka. Ważą się losy przedszkola. Zapada decyzja o remoncie całego budynku. We wrześniu 2003 r. w odnowionym budynku powstaje Dom Kultury „Klub Skolwin” i jeden oddział przedszkolny. W 2007 r. dyrektor Jolanta Żarnicka przechodzi na emeryturę. Konkurs na dyrektora przedszkola wygrywa Izabela Pasiecznik Piętka. Jest dyrektorem placówki do dnia dzisiejszego.

 

Opracowała Marta Boretto

 

Pracownicy przedszkola:

Nauczycielki: Danuta Dałgielewicz, Anna Dziubek, Maria Ziętek, Krystyna Zacharzewska, Danuta Żakowska, Danuta Janus, Anna Gołębiewska, Danuta Zub

Obsługa i pomoc: Róża Małecka, Monika Łukaszewicz, Marta Boretto, Danuta Michalska, Anna Dzwonek, Bożena Grudzińska

Kuchnia: Stefania Biedruna, Józefa Arkuszyńska, Czesława Domieńczyk, Janina Jankowska

Intendent: Monika Kałach, Maria Wasikowska

 

PS.

Nadal poszukujemy wiadomości kiedy powstało przedszkole

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

image003.jpg.jpg