Biuro parafialne czynne

Rekolekcje Wielkopostne dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas PDF Drukuj

W dniach 28 lutego - 1 marca 2015 roku w Domu św. Józefa przy ul. Strzałowskiej 26 w Szczecinie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Przeżywaliśmy Dni skupienia poprowadzone przez ks. Mariusza Batora pod hasłem: "Za wszystko dziękujcie Panu". Choć wszyscy znamy biblijną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, to dzięki naszemu rekolekcjoniście mogliśmy się w niej zagłębić. Konferencje sprzyjały refleksji i zadumie nad Słowem Bożym.

Galeria - Kliknij zdjęcie

W rekolekcjach wzięło udział ponad 80 osób. Najliczniejszą grupę stanowili wolontariusze ze Szczecina, ale nie zabrakło również przedstawicieli PZC z Babinka, Barlinka, Cerkwicy, Dobrzan, Dolic, Gryfina, Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Suchania i Wołczkowa.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, w którym było miejsce na Eucharystię, modlitwę, konferencje, sakrament pokuty i pojednania, ale i na wspólne posiłki, kawę i wieczór filmowy. W programie było również spotkane organizacyjne z dyrektorem - ks. Maciejem Szmucem.

Szczególne wyrazy wdzięczności dla ks. Mariusza Batora, który otoczył nas opieką duszpasterską.

Składamy również podziękowania spowiednikom oraz  pani Ewelinie z Domu św. Józefa za życzliwość, uśmiech i wszelką okazaną pomoc.

Parafię Chrystusa króla reprezentowały Agata Boretto-Kamińska i Dorota Matuszczak-Kozdroń.