Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

20 lat Caritasu w parafii na Skolwinie PDF Drukuj

 

Parafialny Zespół Caritas parafii pw. Chrystusa Króla w Szczecinie Skolwinie powstał 3 III 1995 r. Do Bożej służby ubogim zainspirował nas śp. ks. Piotr Pryma. Dziś stanowimy grupę jedenastoosobową, wspieraną przez młodych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Koło to dało początek ruchowi SKC w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Roku Świętym 2000. Członkowie koła, uczniowie Zespołu Szkół Nr 10, popularyzują dzieło Caritas, przede wszystkim jednak w ramach wolontariatu wzrastają duchowo zgodnie z ideą chrześcijańskiego miłosierdzia. Koło jest miejscem i sposobem wewnętrznego bogacenia młodych. Uczy wrażliwości, bezinteresowności, serdeczności i przyjaźni. Co roku PZC organizuje młodym wolontariuszom kilkudniowy wypoczynek nad morzem połączony z formacją duchową.

 

Galeria - kliknij zdjęcie


Od dwudziestu lat świadczymy pomoc potrzebującym, bez względu na ich wyznanie i przekonania. Podejmujemy wszystkie akcje prowadzone przez Caritas – Polska. Zdobywamy fundusze na zakup średnio 70 świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin (rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne, baranki wielkanocne, stroiki świąteczne, palmy, kwestujemy w sklepach). Dla seniorów organizujemy uroczystą wieczerzę wigilijną, podczas której oprawę artystyczną przygotowują dzieci, raz uczynił to zespół seminarzystów „Clerboyss”. Z naszej inicjatywy parafianie przy wsparciu ludzi o wrażliwym sercu (Akademia Morska, Szpital na Golęcinie, Polska Misja Katolicka w Berlinie) przygotowują paczki od św. Mikołaja dla około 200 dzieci. Corocznie wyposażamy 30 -40 dzieciakom „Plecak pełen uśmiechu”. Rekrutujemy dzieci na nieodpłatny wypoczynek letni. Przed laty angażowaliśmy się również w pracę wychowawczą podczas kolonii. Sukcesywnie pośredniczymy w zaopatrywaniu potrzebujących w odzież, meble, sprzęt AGD. Odzież przekazujemy też noclegowni Caritas przy ul. Nehringa. Uczestniczymy w kwestach przykościelnych na rzecz ofiar klęsk żywiołowych. Prowadzimy rozdawnictwo żywności w ramach programu PEAD. Skutecznie pomogliśmy dzieciom dotkniętym chorobą – Radkowi, Karolinie i Pawłowi.

Dbamy o stan naszego ducha, uczestniczymy w rekolekcjach, pielgrzymkach, spotkaniach organizowanych dla wolontariuszy Caritas. Dzieci uczestniczyły w gnieźnieńskim ogólnopolskim zjeździe Szkolnych Kół Caritas, z którego przywiozły bryłki soli, bo to właśnie one są solą ziemi.

Za cel postawiliśmy sobie również ożywienie więzów łączących parafian. Od dziewięciu lat w pierwszą sobotę wakacji organizujemy festyn parafialny. Uczestniczą w nim wszystkie pokolenia skolwinian, ponieważ do współorganizacji festynu zapraszamy instytucje lokalne – Radę Osiedla Skolwin, Zespół Szkół Nr 10, Dom Kultury „Klub Skolwin”, Osiedlowy Klub Sportowy „Świt”, Klub Seniora, ZHP i ZHR. W ten sposób budzimy ducha wspólnoty parafialnej, spójnej w modlitwie i działaniu.

Członkowie Caritas

 

Uroczystości parafialne 20-lecia PZC odbyły się 8 III 2015 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla. Obecni byli ks. Maciej Szmuc i ks. Arkadiusz Wieczorek.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

IMAG4339.jpg.jpg