16 II 2020

VI Niedziela Zwykła

1. Osiemdziesiąt lat temu, 10 II 1940 r. rozpoczęła się pierwsza wywózka obywateli polskich na Wschód, przeprowadzonych przez sowietów. Dziś na Mszy o godz. 12.00 chcemy pamiętać o naszych Sybirakach – żywych i zmarłych. Niech w rodzinach sybirackich trwa pamięć i będzie przekazywana następnym pokoleniom.

2. Trwają ferie zimowe. Msze w tygodniu o godz. 18.00. W tym okresie Biuro Parafialne w tygodniu czynne po Mszy przez 15 min.

3. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: w czwartek (20 II) wspomnienie świętych Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy; w piątek (21 II) dzień modlitwy za dzieło Pustelni.

4. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka w 30 dniu po jego śmierci. Eucharystia pod przewodnictwem Abp. Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się 17 lutego br. o godz. 18.00 w katedrze szczecińskiej.

5. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się w sobotę (22 II) o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30.

6. Również w sobotę (22 II) o godz. 12.00 przy Grobowcu Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane do zbiorowego pochówku. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.

7. Informujemy iż na Mszy podczas Dnia Chorego (11 II) zbierano tacę. Całość w kwocie 350 zł przekazana została na Hospicjum w Tanowie. Przypomnijmy iż z tego hospicjum korzystają również nasi skolwiniacy.

8. Zapisani na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, proszeni są do końca lutego o wpłatę zaliczki opisanej w programie. Przypominamy iż na pielgrzymkę niezbędny jest paszport.

9. Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 20-23 II. Pojemniki ustawione będą w stałych miejscach.

10. W planowanym "Leksykonie Pionierów Skolwina" do życiorysu poszczególnych osób chcemy dodać zdjęcie typu legitymacyjnego lub inne, a potem zamieścić zdjęcia z życia oraz dokumenty rodzinne.

11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 14, 16, 18 za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 20, 22, 24.

12. Przy wyjściu z kościoła nabyć można prasę. Jest Niedziela i Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Jest też dwumiesięcznik: Miłujcie się.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »