Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 I 2020

III Niedziela Zwykła

 

  1. Papież Franciszek postanowił, aby dzisiejsza niedziela była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Pragnieniem serca papieża jest to "aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego". Nie chodzi o to czy w naszych domach jest Pismo Święte, ale czy je czytamy, czy się nim modlimy.

  2. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: w poniedziałek (27 I) Dzień Chorych na Trąd; we wtorek (28 I) św. Tomasza z Akwinu dK; w piątek (31 I) św. Jana Bosko prezb.; a za tydzień w niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego, wtedy to po Mszy południowej ok. 12.35 ostatni raz wspólnie zakolędujemy z dziećmi, młodzieżą i seniorami pod kierunkiem instruktorki muzyki z Domu Kultury "Klub Skolwin".

  3. W sobotę (1 II) zapraszamy do katedry. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza pod przewodnictwem bpa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, obchodzącego jubileusz 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej i 60-lecia święceń kapłańskich. Jest to równocześnie Msza wszystkich osób życia konsekrowanego.

  4. Msze w tygodniu o godz. 18.00. Biuro parafialne w środę od 16.00 do 17.00.

  5. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca dla chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 3 do 10 listopada br. Na pewno będzie to pielgrzymka życia. Mówi się iż geografia Ziemi Świętej, miejsca związane z Jezusem to piąta Ewangelia. Wahających się mobilizujemy. A zapisanych zapraszamy do zakrystii po druki, które trzeba wypełnić dla Biura Pielgrzymkowego.

  6. W planowanej publikacji o "Pionierach Skolwina" do życiorysu poszczególnych osób chcemy dodać zdjęcie typu legitymacyjnego, a pod zakończeniem danej rodziny umieścimy zdjęcia zbiorowe czy dokumenty rodzinne.

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Ułanów Krechowieckich i Artyleryjskiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Bernardyńskiej i Łużyckiej.

  8. Przy wyjściu z kościoła nabyć można prasę. Jest Niedziela i Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Przy wyjściu z kościoła są też darmowe "Dobre Nowiny". Dzisiaj i za tydzień w związku ze świętem Ofiarowania Pańskiego można będzie nabyć gromnicę w cenie 6 zł. Ofiary za gromnice przeznaczymy na cele misyjne.

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 423

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

707.jpg.jpg