16 IX 2018

XXIV Niedziela Zwykła

1. Msze w niedziele odprawiane są o godz. 7.45, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tygodniu Msze o godz. 18.00. Staramy się aby Spowiedź była w niedzielę na początku każdej Mszy a w tygodniu przed. O Spowiedź zawsze można poprosić.

2. Biuro Parafialne czynne w środę od 16.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 do 11.00.

3. Msza niedzielna o godz. 10.30 dedykowana jest w sposób szczególny rodzinom z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii św. Mile widziani są rodzice z dziećmi młodszymi i starszymi. Dzisiaj na Mszy o godz. 10.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne. Za tydzień (23 IX) Msza i spotkanie organizacyjne, a za dwa tygodnie (30 IX) Msza i spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przed I Spowiedzią i Komunią św.

4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania (kl. III GM, kl. 8 SP i starsi) mają swoje spotkania w niedzielę. Jest to Msza o godz. 18.00 a później katecheza formacyjna. Zapisy kandydatów podczas spotkania w kościele.

5. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek (18 IX) św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży; w piątek (21 IX) św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – święto.

6. Skolwińscy Honorowi Krwiodawcy za niedługo będą świętowali 50-lecie powstania. Wszystkich byłych i obecnych krwiodawców odsyłamy do plakatu przed kościołem.

7. Za tydzień w niedzielę ruszy ogólnopolska kampania Caritas Polska – "Kromka Chleba Caritas". W tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów.

8. Jeszcze tydzień trwa coroczna akcja wsparcia Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W przedsionku na słupku wyłożone są koperty na ten cel. Za życzliwość dziękujemy.

9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Górniczej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi w sprzątaniu prosimy ślubujących nadchodzącym tygodniu.

10. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2019 rok. Kalendarze nie mają ceny a ofiary przy tej okazji zbierane przeznaczone są na duszpasterstwo rodziców po stracie dzieci.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »