09.00, 10.30, 12.00, 18.00*

Dzienna suma opadów: [mm]

27 XI 2022

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Na wieńcu adwentowym zapalona została pierwsza świeca. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach – Mszach z Maryją, we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30, a w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18.00. Pozostałe Msze bez zmian. Po porannych roratach w przedsionku kościoła czekać będą pyszne drożdżówki. Zachęcamy wszystkich do takiego wysiłku duchowego, a by przygotować się jak najlepiej na Boże Narodzenie. Czasem jest to wcześniejsze wstanie, pójście na roraty, dobry uczynek, wyrzeczenie, postanowienie. Dzieci jak zawsze przychodzą z lampionami, latarniami którymi oświetlają sobie drogę. Przynoszą też serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

2. Jeszcze do środy modlimy się wspólnie za naszych zmarłych. Wypominki o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie byli.

3. Wspomnienia tego tygodnia: w środę (30 XI) święto św. Andrzeja Apostoła a w czwartek (1 XII) wspomnienie św. Karola de Foucauld, prezbitera – Patrona pustelni powstającej w Skolwinie. Po Mszy wieczornej chętni przejdą na ul. Jasne Wzgórze na słodki poczęstunek. Przyjaciół Pustelni i sympatyków serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek spowiedź do godz. 17.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub u szafarzy. A wieczorem od 17.15 czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP. Wtedy też będzie okazja do spowiedzi.

5. Dzisiaj na początku Adwentu święcimy opłatki na stół wigilijny. Rozniesie je pan Krzysztof – nasz organista, będzie posiadał pismo z parafii. W tegorocznych opłatkach będzie pismo z myślą o skolwińskiej kolędzie. Będzie to kartka z zaproszeniem księdza na spotkanie kolędowe. Wypełnioną kartkę z podaniem nazwiska rodziny, adresu i kontaktu proszę wrzucać do skrzynki ustawionej w prezbiterium do Bożego Narodzenia (25 XII). Proszę też o przekazanie tej wiadomości w ramach solidarności sąsiedzkiej. Kolędę rozpoczniemy na początku stycznia 2023 r.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Głębokiej, Alabastrowej, Porannej Rosy, Melodyjnej i Nefrytowej za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Górniczej.

7. Ponawiamy prośbę. Gdyby któraś z rodzin ze swojej posesji chciała ofiarować choinkę do kościoła skolwińskiego prosimy o kontakt.

8. Przy wyjściu z kościoła jest świeża prasa: jest Niedziela, Gość Niedzielny z kalendarzem ściennym. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny. Są też darmowe Dobre Nowiny. Ruszył też kramik Caritas. Są świece małe i duże, kartki świąteczne, słodkie kalendarze adwentowe. A za tydzień staną członkowie Szkolnego Koła Caritas z siankiem i kartkami własnoręcznie zrobionymi. Cały czas wystawione są szare torby miłosierdzia. Po ich wypełnieniu środkami trwałymi przynosimy je do kościoła do 18 XII. Torby trafią do potrzebujących.

9. Wszystkim dobrego czasu Adwentu i wytrwania w postanowieniach – Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »