Biuro parafialne czynne

18 II 2018

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś o godz. 12.00 w kolejną rocznicę wywózek na „Nieludzką Ziemię” modlić się będziemy za wszystkich Sybiraków. Ks. jubilat Jan Mazur poświęci chorągiew procesyjną "św. Rafała Kalinowskiego" dedykowaną Sybirakom i ich rodzinom.

2. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 z udziałem dzieci i po Mszy wieczornej ok. godz. 18.30 dla dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3. Dziś w Domu Parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie wszystkich tworzących chór podczas Triduum Paschalnego. Chętnych zapraszamy.

4. W czwartek liturgiczne święto Katedry św. Piotra. Biuro Parafialne będzie czynne tylko w sobotę od 9 do 11.00. Intencje można zamawiać w zakrystii po Mszach Świętych. Sprawy pilne można również zgłaszać w tym tygodniu codziennie po Mszy o godz. 18.00

5. W środę, czwartek i piątek odbędą się doroczne rekolekcje dla uczniów szkoły przy ul. Karpackiej. Rekolekcje poprowadzi ks. neoprezbiter Dawid Lewandowski, wikariusz w Stepnicy. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy informacyjnej oraz będzie podany w szkole. Już dziś zapowiadamy, że rekolekcje parafialne odbędą się od 18 do 21marca i poprowadzi je znany i ceniony w Skolwinie ks. Witold Seredyński, aktualnie proboszcz w parafii Stara Dąbrowa koło Stargardu. Prosimy o modlitwę w tych intencjach.

6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej.

7. W naszej parafii można uzyskać pomoc przy wypełnianiu PIT-ów za 2017 r. Wiadomości w zakrystii. Kolejna zaś zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w dniach 23-25 lutego przy kościele i Domu Parafialnym. Na plakacie w przedsionku podany jest także inny sposób wspierania misjonarzy.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Inwalidzkiej od początku do 78 za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Inwalidzkiej od 78 do końca.

9. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się. Są też darmowe gazety mówiące o duchowej adopcji dziecka poczętego.

10. Zgodnie z zapowiedzią dziś na porannych Mszach gościmy st. asp. Michała Srokę z Komendy Miejskiej Policji, który przestrzega szczególnie starszych przed kradzieżami metodą "na wnuczka".

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »