09.00, 10.30, 12.00, 18.00*

10 X 2021

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się. To nie tylko dzień kiedy mamy okazję wesprzeć ofiarami zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. To zachęta do poznawania dorobku jaki do Kościoła wniósł św. Jan Paweł II. Sam papież nie chciał aby stawiano Jemu pomniki ze spiżu. Mówił o pomnikach z ludzi. Zawsze stawiał na człowieka, odkrywającego swoją tożsamość w Bogu.

2. Trwa miesiąc poświęcony wspólnej modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe przed Mszą wieczorną o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami zapraszamy szczególnie we wtorek i czwartek na godz. 17.30.

3. Dzisiaj na Mszy o godz. 10.30 wręczymy dzieciom komunijnym modlitewniki. Dzisiaj też po Mszy dziecięcej spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

4. Biuro Parafialne czynne będzie w środy od 16.00 do 17.00 i w soboty od. 9.00 do 11.00 z wyjątkiem I sobót, kiedy odwiedzamy naszych chorych.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (13 X) bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek (14 X) Dzień Edukacji Narodowej - różańcem i Mszą ogarniemy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty czynnych i na emeryturze; w piątek (15 X) św. Teresy od Jezusa dz dK; w tym dniu obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego, obejmiemy wtedy wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci; w sobotę (16 X) św. Jadwigi Śląskiej, wtedy przypada 43. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II, również wtedy też przypada 12. rocznica śmierci abp. Mariana Przykuckiego.

6. Za tydzień w niedzielę (17 X) zapraszamy na Pokutną Procesję Różańcową za Ojczyznę. Początek o godz. 15.00 przy krzyżu przed wejściem do kościoła. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia ruszymy z różańcami ulicami naszej parafii aby dojść na miejsce grze powstaje Pustelnia, aby tam zawierzyć Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Z pewnym wyprzedzeniem, chcemy zaprosić rodziny z dziećmi do przeżycia wigilii dnia Wszystkich Świętych. Dzień przed 1 XI to jest w niedzielę 31 X na Mszy o godz. 10.30 chcemy zrobić "Spotkanie Wszystkich Świętych". Już teraz pomyślmy o strojach świętych dla dzieci i dla siebie. Skorzystajmy z internetu aby dowiedzieć się jaki strój czy atrybut jest charakterystyczny dla danego świętego.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Celulozowej 26, 28, 30 za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 32, 34, 36.

9. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Można też nabyć prasę. Jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, List do Chorych i ich rodzin, są też darmowe Dobre Nowiny. W zakrystii są kalendarze ścienne na 2022 rok z cytatami maryjnymi bł. Stefana Wyszyńskiego.

10. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom i grupom duszpasterskim za pamięć i pomoc. Wszystkim, Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia, Nowym Mieszkańcom Skolwina życzymy: Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »