18 VIII 2019

XX Niedziela Zwykła

1. W czasie wakacji Msze Święte w niedziele o godz. 7.45, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma niedzielnej Eucharystii o 18.00. W tygodniu bez zmian. Biuro parafialne czynne w tygodniu bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej przez 10 min. Spowiedź w tygodniu od 17.30. Można też poprosić w przerwie bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej. W zakrystii można zamawiać lub rezerwować intencje Mszy św. na kolejne tygodnie tego roku i rok przyszły.
    2. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja.
    3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą czwartą skolwińską pieszą pielgrzymkę na odpust do kościoła w Przęsocinie. Uczestniczyło ok. 30 osób.
    4. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji, do pamięci w modlitwie o Polsce i o tych, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolność Polski, a także za wszystkich pielgrzymujących do maryjnych sanktuariów.
    5. Jest już szczegółowy plan pielgrzymki do Ziemi Świętej planowanej na listopad 2020 r. Zapraszamy do zakrystii po program i potwierdzenie. Zapraszamy jeszcze chętnych
    6. Do zakrystii możemy przekazać w całości wycięte zużyte znaczki pocztowe oraz stare, nieużywane lub zepsute telefony komórkowe. Na placu przykościelnym od strony ul. Łomżyńskiej stanął duży, czerwony kontener Caritas na stare ale czyste ubrania, pościele, ręczniki, obuwie, tekstylne zabawki. Przy Domu Parafialnym obok dużego pojemnika na makulaturę stoi pojemnik na plastykowe zakrętki i czerwone pojemniki na puszki i złom.
    7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Bernardyńskiej i Łużyckiej za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Celuluzowej 8,10,12. Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc, której doświadczyliśmy w ubiegłym tygodniu.
    8. W przedsionku kościoła do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela.
    9. Prezentacja komunikatów Kurii Metropolitalnej
    10. Gościom odpoczywającym w Skolwinie i wszystkim życzymy dobrego czasu i nabrania sił. Szczęść Boże.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »