Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 I 2022

III Niedziela Zwykła


  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. "Słowo stało się Ciałem", ale też Słowo zostało nam dane abyśmy je zgłębiali. Czy w naszych domach jest Pismo święte? Czy je czytamy i rozważamy?

  2. Wczoraj w naszej parafii zakończyliśmy "Duchowe Kolędowanie". Przeszliśmy po wszystkich uliczkach Skolwina, zapukaliśmy do wszystkich rodzin i domów. Dziękujemy za wspólną Eucharystię, modlitwę, za spotkania w naszej świątyni i w domach. Dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc, dzięki której życie parafialne toczy się normalnie. Zachęcamy do życia w stanie łaski uświęcającej, do korzystania z sakramentów Spowiedzi i Eucharystii. Niech to promieniuje na naszą codzienność, na życie domowe, małżeńskie, rodzinne. Osoby niemogące korzystać z sakramentów zachęcamy do trwania we właściwej postawie ducha.

  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (24 I) św. Franciszka Salezego, bp dK, we wtorek (25 I) święto Nawrócenie św. Pawła Ap., kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; w środę (26 I) św. Tymoteusza i Tytusa bp.; w piątek (28 I) św. Tomasza z Akwinu.

  4. Za tydzień w niedzielę 30 I zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Po Mszy południowej około godz. 12.40. W naszym kościele wystąpią skolwiniacy: zespół Don Senior, oraz dzieci i młodzież z naszego Domu Kultury.

  5. Dom Kultury poszukuje na cały etat stróża/konserwatora. Zainteresowanych panów najlepiej ze Skolwina zapraszamy do zakrystii.

  6. Informujemy, iż kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 28-30 I. Pojemniki ustawione będą przy kościele i Domu Parafialnym. Cały czas przy domu stoją czerwone pojemniki na puszki metalowe i aluminiowe. Organizatorzy akcji informują, że w 2021 r. z 12-tu punktów zebrano ponad 54 tony makulatury, co pozwoliło nam wesprzeć misje kwotą ponad 13.000 zł. Z serca organizatorom i zaangażowanym w to dzieło dziękujemy.

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stołczyńskiej od 100 do 159 za posprzątanie i ozdabianie kościoła. O przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Stołczyńskiej od 160 do 252 oraz ul. Skwarnej i Wodnej.

  8. Przy wyjściu z kościoła jest prasa: jest Niedziela, Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

  9. Wszystkim Mieszkańcom Skolwina, naszym Gościom, Jubilatom i Solenizantom – Szczęść Boże!!!

    Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 1 z 526

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   659.jpg.jpg