18 X 2020

XXIX Niedziela Zwykła

1. Mija połowa miesiąca różańcowego. Czy odmawiamy różaniec? Jeśli nie w kościele to czy ta modlitwa obecna jest w naszych domach. Niech modlitwa różańcowa – rozważanie życia Jezusa i Maryi nam towarzyszy. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki.

2. Przypominamy: o zachowaniu w kościele bezpiecznej odległości i o maseczkach. W przedsionku kościoła przy kropielnicy wystawiony jest płyn do dezynfekcji rąk.

3. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: we wtorek (20 X) św. Jana Kantego; w czwartek (22 X) wspomnienie św. Jana Pawła II pap.

4. Za tydzień w przedsionku zostaną wystawione karty wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartce wydrukowany będzie dzień tygodnia. Oznaczać to będzie iż dana karta z wypisanymi zmarłymi na której wydrukowany będzie np. wtorek odczytana będzie w każdy wtorek listopada na modlitwie za zmarłych.

5. W zakrystii dostępna jest książka o skolwińskiej szkole podstawowej pt. "17-moja szkoła". Szkołę przy ul. Inwalidzkiej a później przy ul. Kamiennej ukończyło wielu skolwiniaków. Książka zawiera ponad 100 fotografii zbiorowych i będzie pięknym prezentem dla miłośników Skolwina. Jeśli są osoby które się nie zapisały a są zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

6. W dniach od 23 do 25 X przy kościele i przy Domu Parafialnym wystawione zostaną pojemniki w ramach akcji „Makulatura na misje”.

7. W ubiegłą niedzielę, w ramach "XX Dnia Papieskiego", przeznaczono z tacy i przekazano na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" kwotę 645 zł. Dziękujemy.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Inwalidzkiej 13 – 78 za posprzątanie kościoła, o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Inwalidzkiej od 79 do końca.

9. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny. W zakrystii są kalendarze ścienne na następny rok za dowolną ofiarę. W przedsionku wywieszone jest podziękowanie dla naszej parafii za włączenie się w coroczną akcję "Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km".

10. Dziękujemy za życzliwość i solidarność. Za troskę o kościół i jego otoczenie. Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom i Pracownikom placówek edukacyjnych jeszcze raz najpiękniejsze życzenia. Wszystkim: dobrego bezpiecznego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »