16 VI 2019

Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza uroczystość to przypominanie w Kogo wierzymy, Kto nas prowadzi przez życie. Dziękujmy Bogu za łaskę wiary. Starajmy się też pogłębiać wiarę bo jest to skarb który nosimy w "glinianych naczyniach".

2. Za nami piękne wydarzenie skolwińskie: Festyn Rodzinny. Dziękujemy tym którzy włączyli się w przygotowanie festynu: PZ Caritas, Radzie Osiedla, Domowi Kultury, SP 44, szkole przy ul. Kamiennej grupom duszpasterskim i świeckim, oraz wszystkim osobom które poświęciły swój czas aby można było świętować. Zebraliśmy kwotę 7.000 zł w tym zlicytowany został tort Marcina Błańskiego – finalistę cukierniczego programu telewizyjnego – za cenę 310 zł. Nauczycielom z SP 44 dziękujemy.

3. Przed nami w czwartek (20 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze w tym dniu o godz. 7.45, 10.30 i 18.00. Po Mszy polowej o godz. 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ustawionych przy:

- posesja p. Bielskich, Inwalidzka 79 (prosimy o pomoc mieszkańców ul. Artyleryjskiej, Górniczej, Huculskiej, Bernardyńskiej, Łużyckiej, Ułanów Krechowieckich),

- posesja p. Janiny Grześkowiak, ul. Inwalidzka 78 (osiedle Nowy Świat),

- posesja p. Głowackich Inwalidzka 92 (ul. Celulozowa),

- posesja p. Rogalewskich, Inwalidzka 95 (ul. Kamienna i Stołczyńska).

O przygotowanie ołtarza polowego prosimy Wspólnoty Kościoła Domowego pod kierunkiem p. Czesi. Po banery – dekoracje do ołtarzy można zgłaszać się do zakrystii. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatków, grupy duszpasterskie do niesienia chorągwi i asysty, panów do baldachimu. Płatki kwiatów można przynosić do przedsionka kościoła. Procesja jest uzewnętrznieniem naszej wiary. Pięknym zwyczajem jest ozdabianie naszych okien emblematami religijnymi czy obrazami.

4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Wyjątek stanowi Boże Ciało kiedy to w drodze od ostatniego ołtarza na plac przykościelny odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W środę o godz. 8.00 Msza na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy.

6. Pozostałe wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: w poniedziałek (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego; w piątek (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. A za tydzień w niedzielę (23 VI) obchodzić będziemy Dzień Ojca.

7. Szkoła Nowej Ewangelizacji z Berlina organizuje od 26 do 30 VI kurs "Jan". Spotkania odbywać się będą w Szkołach Salezjańskich (ul. Ku Słońcu). Szczegóły i zapisy: www.sne-pkm-berlin.de

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nad Bogdanką i Stolarskiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Nowy świat i Olchowej

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też Mały Gość Niedzielny z opaską silikonową na rękę.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »