18 IV 2021

III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Czy w naszych domach jest Pismo Święte? Takie pytanie było stawiane dawniej, gdy były trudności z zakupem Biblii. Dziś stawiamy pytanie: czy czytamy Pismo Święte?, czy Je rozważamy? Zróbmy wszystko aby mieć czas dla Słowa Bożego.

2. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. W czystości serca, przeżywajmy ten czas. Spowiedź w tygodniu w kościele ok. 17.30. O spowiedź zawsze można poprosić.

3. W piątek 23 IV obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha Bp M, patrona Polski.

4. Wobec trwającej sytuacji musimy przyjąć stanowisko związane z przygotowaniem do I Spowiedzi, Komunii i Bierzmowania. Jest to potwierdzenie tego co było przedstawiane zainteresowanym i rodzinom na początku roku szkolnego. Są dwa wymogi dopuszczające kandydata do sakramentu: wiedza katechizmowa, która systematyzuje praktycznie nasze chrześcijaństwo i praktyka życia religijnego – pragnienie serca uczestnictwa w sakramentach. Czy te warunki zostały spełnione? Zainteresowane rodziny zapraszamy w tygodniu do wyboru od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po Mszy do zakrystii.

5. Dzisiaj na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II do godz. 21.00 trwa akcja "USŁYSZ". Polega ona na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, może dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon "Głos Nienarodzonych", pobłogosławiony przez pap. Franciszka w Rzymie.

6. Kolejna akcja zbiórki "Makulatury na misje" oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 23-25 IV. Pojemniki ustawione będą przy kościele i Domu Parafialnym. Miło jest poinformować, iż akcja rozszerza się. w 2020 r. z 11 punktów zebrano ponad 40 ton makulatury i prawie 800 kg zakrętek, z czego uzyskano łączną kwotę 8607 zł. Wsparto projekty misyjne Franciszkanów, Werbistów, Salezjanów, Sercanów, sióstr Służebniczek NMP, Dzieło Pomocy Ad Gentes i Polską Fundację dla Afryki. Od 2017 r. dzięki programowi "Adopcja na Odległość", wsparto kształcenie i dożywianie dzieci z Puszczy Amazońskiej w Peru. Dziękujemy Paniom z Rodziny Radia Maryja – koordynatorkom akcji.

7. W ubiegłym tygodniu na działania Caritas zebrano kwotę 410 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy przedstawicielom ul. Kamiennej i Saperskiej za posprzątanie kościoła, o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Karpackiej. W zakrystii znajduje się zeszyt sprzątań.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczną prasę. Jest Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i dwumiesięcznik: Miłujcie się.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »