20 X 2019

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, którzy daleko i blisko głoszą Chrystusa. Przy kropielnicach wyłożone są informacje na czym polega patronat misyjny do którego może włączyć się każdy. W czwartek na Mszy o godz. 18.00 gościć będziemy s. Damianę ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego - misjonarkę z RPA.

2. Zostało jeszcze 11 dni miesiąca różańcowego. Może wśród nas są tacy którzy nie byli jeszcze na wspólnym różańcu. Mobilizujmy się. Nabożeństwo różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. A intencji modlitewnych jest wiele.

3. We wtorek (22 X) wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Jest to święto patronalne jednej z róż Żywego Różańca. Msza o godz. 18.00.

4. W czwartek po Mszy wieczornej ok. 18.30 zapraszamy na koncert organowy. Będą wykonywane utwory niemieckich kompozytorów. Organizatorem jest Dom Kultury.

5. Za tydzień (27 X) odbędzie się spotkanie formacyjne rodziców dzieci przed I Spowiedzią i Komunią św. Zapraszamy na godz. 10.30.

6. Za tydzień w przedsionku wystawione zostaną Kartki Wypominkowe. Na kartce wydrukowany będzie dzień tygodnia. Będzie to oznaczało iż przez cały miesiąc w tym dniu tygodnia odczytywana będzie dana karta. Już dziś Wypominki można zabrać z zakrystii.

7. Trwa akcja "Makulatura na Misje". Pojemniki wystawione będą przy kościele i przy Domu Parafialnym. Dodatkowo przy domu ustawiony jest pojemnik na plastykowe nakrętki i czerwone pojemniki na złom.

8. Informujemy, że tydzień temu w związku z Dniem Papieskim, wsparliśmy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotą 913 zł. Dziękujemy.

9. Już dziś zapowiadamy "Marsz Wszystkich Świętych". Odbędzie się 31 X. Po różańcu i Mszy wieczornej odbędzie się przejście z Kościoła do Domu Parafialnego. A tam czekać będzie niespodzianka!!! Do przebrania się zachęcamy dzieci i dorosłych.

10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Głębokiej, Alabastrowej i Porannej Rosy za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Górniczej.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też dwumiesięcznik Miłujcie się. W zakrystii są ścienne kalendarze na 2020 r. z których ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo wśród bezdomnych.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »