15 XII 2019

III Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą radości. Czas oczekiwania jest coraz krótszy. Od 17 XII rozpoczynają się dni bezpośrednio przygotowujące do uroczystości Bożego Narodzenia. Czuwajmy z Maryją oczekującą Jezusa. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę roraty o godz. 18.00. We wtorek i czwartek roraty rano o 6.30. Po porannych Mszach na dzieci i dorosłych w Domu Parafialnym czekać będzie gorące kakao i drożdżówki. Na tegorocznych Roratach poznajemy sylwetkę Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

2. Zapraszamy w środę (18 XII) o godz. 18.00 na Mszę w int. ks. Tomasza z racji urodzin i zbliżających się imienin.

3. Dziękujemy p. organiście Krzysztofowi - za posługę roznoszenia poświęconych opłatków do naszych domów. Gdyby z różnych powodów opłatki nie dotarły, zapraszamy po Mszy do zakrystii. Do opłatków dołączona jest naklejka na drzwi naszych domów mówiąca o przyjęciu Jezusa w naszych rodzinach. Będzie to też znak ułatwiający dotarcie podczas kolędy.

4. W miniony piątek w SP 44 przy ul. Karpackiej odbyła się Skolwińska Wigilia Caritas. Do stołu świątecznego zasiadło ponad 80 osób. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w to dzieło, za poświęcony czas dla drugiej osoby dziękujemy.

5. Dziękujemy za spływające wypełnione Torby Miłosierdzia i paczki dla dzieci. Ostateczny termin przynoszenia paczek upływa dzisiaj. Dziękujemy za okazane serce i bezinteresowny dar.

6. W piątek (20 XII) odbędzie się spotkanie ministrantów. Rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00.

7. Zapraszamy do przedświątecznego sklepiku Caritas. Są różne świece na stół wigilijny, kartki świąteczne i sianko wykonane przez szkolny Caritas. Swoje ozdoby prezentują również uczennice ze szkoły przy ul. Kamiennej.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Łomżyńskiej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Nowy Świat i ul. Olchowej. W piątek (20 XII) o godz. 9.30 będą ustawiane w kościele choinki. Chętnych panów do pomocy – zapraszamy.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, a za tydzień będą do nabycia podwójne świąteczne numery gazet. Za tydzień będzie dostępny "Biuletyn Kolędowy" z programem skolwińskichj odwiedzin duszpasterskich.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »