Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 IV 2018

V Niedziela Wielkanocna


  1. Dzisiaj przypada 11. rocznica śmierci abpa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1.V, 8. rocznica śmierci abpa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach szczecińska katedra zaprasza na Msze w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji o godz. 18.00.

  2. Biuro Parafialne czynne jest w tylko środę od 16.00 do 17.00.

  3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy całymi rodzinami na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Podczas nabożeństwa zagłębimy się w lekturę książki "Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia" autorstwa Anny Rastawickiej, bliskiej współpracownicy kard. Stefana Wyszyńskiego.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy tych dni na wieczornych nabożeństwach. W piątek spowiedź św. od 17.15. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych. A wieczorem zapraszamy na czuwanie z Maryją.

  5. W czwartek 3 V obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze w tym dniu o godz. 9.00, 12.00 i 18.00.

  6. Wspomnienia pozostałe tego tygodnia: we wtorek (1 V) św. Józefa, rzemieślnika, w środę (2 V) św. Atanazego bp dK, w piątek (4 V) św. Floriana m, patrona strażaków i hutników.

  7. Pod koniec ubiegłego tygodnia w Skolwinie rozpoczęła się akcja związana z montażem flag państwowych. Chcemy, aby na naszych domach podczas każdej uroczystości wisiała polska flaga. Taką okazją jest obecny rok gdy świętujemy 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i dzień 2.V, gdy świętujemy Dzień Flagi Polskiej. Włączmy się w to dzieło. Niech będzie ono dobrym znakiem dla młodego pokolenia. W tym miejscu za pomoc zawieszaniu flag i uchwytów dziękujemy drużynie harcerskiej "DODO", PZ Caritas i wszystkim zaangażowanym. Prosimy też o wywieszenie flag tam gdzie nie można było dojść. W przedsionku są jeszcze uchwyty na drzewce wraz z kołkami.

  8. Na stronie internetowej "Pionierzy Skolwina" zostało zamieszczonych ponad 1000 życiorysów. Jeśli ktoś z czytających może dodać brakujące fakty do życiorysów Pionierów prosimy o kontakt w zakrystii lub poprzez formularz elektroniczny. Prosimy też o udostępnianie fotografii pokazujących naszych Pionierów.

  9. W ostatnich miesiącach z piwnic Domu Parafialnego został wydobyty gruz, ziemia i glina. Gdyby ktoś potrzebował wymieniony materiał prosimy o kontakt.

  10. Dziękujemy rodzinie dziecka, które w minioną sobotę przystąpiło do I Komunii św. za posprzątanie kościoła; o podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Pancernej i Plażowej. Dziękujemy za wielką troskę o piękno przestrzeni wokół kościoła, za nowe nasadzenie i oraz pielęgnacje.

  11. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też Mały Gość Niedzielny. Są też darmowe: Dobre Nowiny do zabrania z przedsionka kościoła.

   Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 5 z 336

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   540.jpg.jpg