Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 IV 2018

III Niedziela Wielkanocna


  1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Jest to jednoczesne zaproszenie wiernych do lektury Pisma świętego. Św. Hieronim powiedział: "nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa". Czy staram się systematycznie poznawać Pismo święte?

  2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania.

  3. Dzisiaj o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XVI Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Jest ono wyrazem afirmacji każdego ludzkiego życia, od momentu jego zaistnienia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w zbiórką pieluszek jednorazowych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed wyruszeniem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

  4. Biuro Parafialne czynne jest w środę od 16.00 do 17.00 i w sobotę od. 9.00 do 11.00.

  5. Kandydaci do bierzmowania mają swoją Mszę formacyjną i spotkanie w niedzielę o godz. 18.00. Po dzisiejszej Mszy przewidziane jest spotkanie z rodzicami kandydatów.

  6. W niedzielę, 29 IV, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00, po niej odbędzie się czuwanie zakończone błogosławieństwem maturzystów.

  7. W minionym tygodniu od poniedziałku do środy przy naszym kościele odbywały się ćwiczenia przeciwpożarowe. Jako dzielnica podlegamy pod Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 4 mieszczącą się przy ul. Nad Odrą 10. Przy tej okazji w kościele i Domu Parafialnym wymienione zostały wszystkie gaśnice z pianowych na proszkowe, a na wieży zamontowana będzie czujka dymu.

  8. W minioną środę na placu przykościelnym zostały wkopane trzy okazałe wiśnie japońskie. Nasadzenia otrzymaliśmy z miasta w ramach akcji "Zielony Szczecin". Dziękujemy

  9. Dziękujemy rodzinie dziecka które w minioną sobotę przystąpiło do I Komunii św. za posprzątanie kościoła. O podjęcie dyżuru prosimy mieszkańców ul. Nowy Świat i Olchowej.

  10. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Artur Rasmus

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 336

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

01 7.jpg.jpg