Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 VI 2018

X Niedziela Zwykła


  1. W najbliższą sobotę 16 VI na placu przykościelnym odbędzie się Wielki Skolwiński Festyn Rodzinny. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, po Mszy litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po uroczystościach w kościele przejdziemy na plac ks. Henryka Świerkowskiego. Podczas festynu zobaczymy m.in. inscenizację historycznego wjazdu do Skolwina gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza i jego perypetie z władzą ludową. Projekt współfinansuje Miasto Szczecin. W programie: tańce, śpiewy, strefa zabawowa i sportowa dla dzieci (dmuchane zamki-zjeżdżalnie), strefa gastronomiczna. A wszystko to w przemiłym towarzystwie skolwiniaków. Zapraszajmy znajomych, przyjaciół i pokażmy jak świętuje i bawi się Skolwin. Tradycyjnie prosimy o przynoszenie ciast w przeddzień festynu na posesję Inwalidzka 78 lub w dniu festynu do stoiska kawiarenkowego. Prosimy też o życzliwość dla przyjezdnych gości, by wskazać miejsca gdzie można zaparkować. Festyn odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy o zaakcentowanie strojem lub symbolem urodziny Niepodległej. Podczas festynu prezentowany będzie traktorek-kosiarka na który zbieraliśmy w ubiegłym roku.

  2. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prośmy o łaski które są nam potrzebne.

  3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek (11 VI) św. Barnaby Ap. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie (1987); w środę (13 VI) św. Antoniego z Padwy; w piątek (15 VI) bł. Jolanty, zakonnicy.

  4. Za tydzień na Mszy dziecięcej o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste zakończenie roku katechetycznego z rozdaniem dyplomów dla dzieci z przedszkola i kl. 0 ze szkoły.

  5. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Od poniedziałku (11 VI) rozpoczynają się codzienne spotkania i próby przed uroczystością bierzmowania w naszej parafii. Kandydaci spotykają się o godz. 18.30. W czwartek (14 VI) od godz. 17.00 spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców. O godz. 18.30 próba ze świadkami. Na wszystkich spotkaniach obecność obowiązkowa. Ok. godz. 19.20 rozpoczniemy sprzątanie kościoła.

  6. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 15 VI. Sakramentu bierzmowania udzieli bp H. Wejman.

  7. Informujemy iż ofiary jakie zostały i zostaną złożone z okazji I Komunii św., rocznicy I Komunii św. i Bierzmowania zostaną przeznaczone na modernizację Biura Parafialnego. Po położeniu nowej podłogi i odnowieniu pomieszczenia chcemy wstawić odpowiednie szafy do przechowywania dokumentów i ksiąg parafialnych.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Ułanów Krechowieckich za posprzątanie kościoła; o posprzątanie kościoła prosimy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziny.

  9. Informujemy, iż w ostatnią niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej zebrano i przekazano sumę 335 zł.

  10. W przedsionku kościoła jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest też bezpłatny Głos Szczecińsko-Kamieński.

    

   Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 10 z 347

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   634.jpg.jpg