Kościół Domowy PDF Drukuj

Tutaj może się znaleźć opis wspólnoty Kościół Domowy.

Żywy różaniec PDF Drukuj

W parafii pw. Chrystusa Króla w Skolwinie mamy pięć Róż Różańcowych. Opiekę nad różą/grupą sprawują zelatorki.

Wezwanie róży

zelatorka

Utworzenie

Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Maria Grześkowiak

Matki Bożej Ucieczki Grzeszników

Jadwiga Kieler

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Czesława Szmuksta

Św. Jana Pawła II

Władysława Chmielewska

19.02. 2011 r.

Matki Bożej Królowej Rodziny

Małgorzata Stawarz

2.03. 2011 r.

Nad całością opiekę sprawuje proboszcz. Comiesięczne spotkania mają miejsce w I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. następuje wymiana Tajemnic Różańcowych, przedstawiana jest papieska intencja misyjna i intencja parafialna. Po ogłoszeniach wspólnotowych kończymy spotkanie dziesiątką różańca św.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2018

Listopad

Intencja ogólna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Grudzień

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

Papieskie intencje misyjne na 2019 r.

Styczeń

Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Luty

Intencja powszechna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Marzec

Intencja ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

Kwiecień

Intencja powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Czerwiec

Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Lipiec

Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Sierpień

Intencja powszechna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Wrzesień

Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Październik

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Listopad

Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Grudzień

Watykan, 13 lutego 2017 r.

PAPIEŻ FRANCISZEK

Tekst za polskim wydaniem „L'Osservatore Romano", nr 3-4 (391) 2017