Kościół Domowy PDF Drukuj

Tutaj może się znaleźć opis wspólnoty Kościół Domowy.

Żywy różaniec PDF Drukuj

W parafii pw. Chrystusa Króla w Skolwinie mamy pięć Róż Różańcowych. Opiekę nad różą/grupą sprawują zelatorki.

Wezwanie róży

zelatorka

Utworzenie

Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Maria Grześkowiak

Matki Bożej Ucieczki Grzeszników

Jadwiga Kieler

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Czesława Szmuksta

Św. Jana Pawła II

Władysława Chmielewska

19.02. 2011 r.

Matki Bożej Królowej Rodziny

Małgorzata Stawarz

2.03. 2011 r.

Nad całością opiekę sprawuje proboszcz. Comiesięczne spotkania mają miejsce w I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. następuje wymiana Tajemnic Różańcowych, przedstawiana jest papieska intencja misyjna i intencja parafialna. Po ogłoszeniach wspólnotowych kończymy spotkanie dziesiątką różańca św.

Papieskie intencje misyjne na 2021 r.

Styczeń

Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie. Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Luty

Intencja powszechna: Przemoc w stosunku do kobiet. Módlmy się w intencji kobiet - ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Marzec

Intencja ewangelizacyjna: Sakrament pojednania. Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyćsię nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Kwiecień

Intencja powszechna: Podstawowe prawa. Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Maj

Intencja powszechna: Świat finansów. Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Czerwiec

Intencja ewangelizacyjna: Piękno małżeństwa. Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernościąi cierpliwością.

Lipiec

Intencja powszechna: Przyjaźń społeczna. Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni..

Sierpień

Intencja ewangelizacyjna: Kościół. Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania sięw świetle Ewangelii.

Wrzesień

Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia. Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Październik

Intencja ewangelizacyjna: Uczniowie misjonarze. Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy domisji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Listopad

Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję. Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Grudzień

Intencja ewangelizacyjna: Katecheci. Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

dsci0115.jpg.jpg