Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 0 [hPa]

Prędkość wiatru: [km/h]

Kierunek wiatru: N

Promieniowanie UV:

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: [mm]

Rekolekcje u progu adwentu PDF Drukuj

 

W czwartek 17 XI rozpoczynają się Rekolekcje u progu adwentu pt. "Król Miłosierdzia". Potrwają do 20 XI i zakończą się odpustem parafialnym ku czci Chrystusa Króla. Poprowadzi je nowy proboszcz parafii ze Stołczyna ks. Lucjan Chronchol. W czwartek, piątek i sobotę Msza z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 i 18.00. A w niedzielę uroczystość odpustowa na wszystkich Mszach o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, rodziców dzieci komunijnych, rodziców kandydatów do bierzmowania. Szczegółowy program rekolekcji tutaj.

 
Spotkanie Wszystkich Świętych PDF Drukuj

 

W niedzielę (30 X) na Mszy dziecięcej o godz. 10.30 miało miejsce "Spotkanie Wszystkich Świętych". Dzieci wraz z Rodzicami przybyli do kościoła w przebraniu wybranego przez siebie Świętego. Pojawili się m.in.: Karol de Foucauld, Matka Teresa z Kalkuty czy św. Jan Paweł II. Spotkanie miało przypominać o tym, że tak naprawde każdy z nas jest powołany do świętości. A na osłodę, po Mszy na wszystkich czekał przepyszny tort autorstwa naszej lokalnej cukierni (Różowej). Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacja z wydarzenia.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Skolwiński Festyn Parafialny 2022 (65-lecie parafii) PDF Drukuj

 

25.06.2022, tradycją lat poprzednich odbył się Skolwiński Festyn Parafialny, w tym roku szczególny, bo połączony z 65-leciem parafii Chrystusa Króla. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godz. 11.00 Mszą św. połączoną z naboźeństwem czerwcowym. W bogatym programie wydarzenia znalazło się miejsce na śpiewy, tańce, grill, kącik z napojami i słodkościami, animacjami zabaw dla dzieci prowadzonymi przez szkone koło członków Caritas przy Szkole Podstawowej nr 44. Były dmuchańce-skakańce, malowanie twarzy, możliwość sprawdzenia wiedzy na temat krwiodawstwa, stoisko z kawą, rękodziełem cukierniczym i praktycznymi wyrobami z drewna a także punkt informacyjny Rady Osiedla Skolwin. Oprawę muzyczną podczas festynu zapewnił pełen energii i pozytywnych brzmień zespół Mohitos Band a wspomagali go skolwinacy: i ci starsi (członkowie klubu Don Senior) i ci trochę młodsi (dzieci z przedszkola przy ul. Stołczyńskiej). Kulminacyjnym punktem świętowania była loteria fantowa, do udziału w której uprawniały kupony z jubileuszowej edycji Krówek Skolwińskich.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie


Tegoroczna edycja festynu zbiegła się w czasie z 65-leciem parafii, co stało się okazją do przypomnienia historii nie tylko samej parafii, ale i całego Skolwina. Ogrodzenie placu przykościelnego zamieniło sie w plenerową wystawę prezentującą archiwalne zdjęcia z najważniejszymi wydarzeniami z życia skolwińskiego kościoła, papierni czy klubu sportowego Świt Skolwin.

 

 

W trakcie wydarzenia swoją premierę miała także książka pt. "Zdzisław Król i jego artystyczne dzieła" przedstawiająca historię pana Zdzisława i pokazująca unikalne zdjęcia związane ze szczecińskimi zespołami "Dzieci ze Skolwina", "Huty Szczecin" i "Budowlanych".

 

 

"Zdzisław Król na Pomorze Zachodnie przyjechał tuż po II wojnie światowej. Przez pierwsze lata tworzył w okolicach Lipian i Pyrzyc, później trafił do Szczecina. Był kierownikiem i dyrygentem w wielu zespołach, komponował muzykę i pisał słowa popularnych piosenek...". Zainteresowanych zapraszamy do wysłuchania historii pana Zdzisława Króla w audycji "Fonosfera" wyemitowanej na antenie Radia Szczecin 15.04.2021 r.

Obok pozycji premierowej, miłośnicy czasów minionych mogli w trakcie festynu nabyć również inną książkową pamiątkę z historii Skolwina zatytułowaną "17-moja szkoła".

 

 

Więcej archiwalnych zdjęć można znaleźć w sekcji "Ocalić od zapomnienia" naszej galerii. Zapraszamy także na osobną stronę:

 

https://parafiaskolwin.pl/pionierzy/

 

prezentującą biografie pierwszych osadników, tworzących powojenny Skolwin. Zachęcamy do dzielenia się wszelkimi informacjami na ten temat poprzez formularz kontaktowy na stronie Pionierów.

 
Szkolne koło Caritas PDF Drukuj

 

W niedzielę Miłosierdzia Bożego (24.04.2022) w szeregi szkolnego koła Caritas zostały przyjęte cztery nowe członkinie: Martyna, Magda, Julka i Ula. Uczennice zdecydowały się poświęcić część swojego wolnego czasu aby pomagać innym. Po Mszy św. dziewczyny częstowały słodkościami, w ciekawy sposób przypominając o czynach miłosierdzia. Nie jest to jednak pierwsza akcja z ich udziałem. W ramach pomocy dla Etiopii nowoprzyjęte członkinie wykonały już m.in. kartki wielkanocne oraz palemki.

 

 
Chrystus Pan Zmartwychwstał PDF Drukuj

 

 

Chrystus Pan Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał. Ta wieść zaczyna rozchodzić się w naszych Rodzinach, domach, wśród tych z którymi żyjemy w Skolwinie. Niech Zmartwychwstały obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami do pokonywania grzechu i szatana. Obyśmy umieli powstawać do pięknego Życia. Wszystkim mieszkańcom Skolwina, naszym Gościom: Szczęść Boże !!!!

Ks. Artur Rasmus

 
WIELKANOC 2022 PDF Drukuj

 

17 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze Święte: 6.00, 10.30, 12.00, 18.00 (nie ma Mszy o godz. 9.00)

 

18 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte: 9.00, 10.30, 12.00 (nie ma Mszy o 18.00)

 

Od wtorku (19.04) przez cały tydzień od godz. 17.30 do Mszy wieczornej o 18.00 w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na cichą modlitwę o pokój na świecie. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. W piątek w łączności z Niepokalanowem zapraszamy na "Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski". Program: godz. 17.30 adoracja w ciszy, 18.00 Msza, 18.30 Droga Światła, 19.15 czuwanie z Maryją.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 34

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

586.jpg.jpg