Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 1015 [hPa]

Prędkość wiatru: 0 [km/h]

Kierunek wiatru: N

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

Alleluja !!! PDF Drukuj

 

 

Dlaczego szukacie Żyjącego wśród umarłych

Nie ma Go tu  - bo zmartwychwstał jak zapowiedział

pięknego świętowania

życzą

duszpasterze

 
Marsz Wszystkich Świętych PDF Drukuj

 

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych ok. godz. 17.30 do kościoła zaczęli przybywać.... Święci. Zawitała Matka Teresa z Kalkuty, s. Faustyna Kowalska, s. Teresa od Dzieciątka Jezus. Był św. Franciszak, Marcin, o. Pio, Jan Vianey. Były Anioły i Archanioły :-) A to wszystko aby ukazać piękno nadchodzącej uroczystości. Ks. Tomasz poprowadził katechezę. A po Mszy św. ruszyliśmy do Domu Parafialnego, gdzie czekała słodka niespodzianka - tort ze skolwińskiej cukierni "Różowa". Dziękujemy. Oto fotorelacja M. Zaśki.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Wizytacja Pasterska naszej parafii PDF Drukuj

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 

W pierwszą niedzielę wakacji - 1 VII - w ramach wizytacji parafii odwiedził nas bp Henryk Wejman. Uczestniczył w Mszach o godz. 9.00, 10.30, gdzie dzielił się Słowem Bożym. O godz. 12.00 Przewodniczył Sumie parafialnej. Po godz. 13.00 zjechaliśmy do Domu Parafialnego, gdzie podpisane zostały księgi parafialne. Na placu za Domem Parafialnym czekali chętni Skolwiniacy, aby z miłym Gościem wspólnie zasiąść do grilla. Na zakończenie wszyscy stanęli do wspólnej fotografii. Oto krótka fotorelacja M. Zaśki. Za spotkanie dziękujemy.

 
Medal 'Za zasługi dla Miasta Szczecina" dla ks. Jana Mazura PDF Drukuj

 

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

 

Dnia 5 lipca 2018 r. po zakończeniu uroczystej sesji Rady Miasta Szczecina z okazji 73 rocznicy przejęcia Szczecina dla Polski prestiżowe tytuły "Ambasadora Szczecina" otrzymali żeglarz Wojciech Maleika i saksofonista Sylwester Ostrowski. Medale "Za zasługi dla Miasta Szczecina' otrzymali: ks. Jan Marcin Mazur, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz Teresa Barbara Dominiczak, poetka, publicystka, polonistka i szczecińska animatorka kultury, która gościła w Skolwinie w szkole przy ul. Kamiennej. Gratulujemy.

 
Festyn z lotu ptaka PDF Drukuj

 

16.VI.2018 mieliśmy możliwość świętowania w trakcie kolejnego już Parafialnego Festynu Rodzinnego. Można było zobaczymyć m.in. inscenizację historycznego wjazdu do Skolwina gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza (mieszkańca Skolwina w latach 1946-1964) i jego perypetie z władzą ludową (fotorelacja poniżej). W programie były też: tańce, śpiewy, strefa zabawowa dla dzieci, strefa gastronomiczna. A wszystko to w przemiłym towarzystwie skolwiniaków. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wydarzenia, tym razem z perspektywy lotu ptaka. Fotografie wykonał dron Żeglugi Szczecińskiej. Dziękujemy ŻS Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. za pomoc w pięknym przebiegu Wielkiego Skolwińskiego Festynu Rodzinnego,

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Inscenizacja historycznego przyjazdu gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza PDF Drukuj

 

Przeżyjmy to raz jeszcze!!!!!!!!

Dzięki miastu Szczecin podczas Wielkiego Skolwińskiego Festynu Rodzinnego mogliśmy oglądnąć inscenizację historycznego przyjazdu gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza do Skolwina (Żółwina) gdzie mieszkał w latach 1946 - 1964. Zobaczmy to w obiektywie Macieja Zaśki.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 

Zachęcamy także do obejrzenia filmu z inscenizacji:

http://skolwin.info/film-z-rekonstrukcji/

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 34

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

DSC02599.JPG.jpg