Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Franciszek nowym biskupem Rzymu PDF Drukuj

 

W imieniu całej wspólnoty skolwińskiej pragniemy zjednoczyć się w modlitwie i radości z powodu zakończenia konklawe i wyboru papieża.

Nowym biskupem Rzymu został wybrany kardynał Jorge Mario Bergoglio, przewodniczący argentyńskiego episkopatu. Franciszek - bo takie imię przyjął nowy papież urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires.

Po obronie dyplomu z chemii rozpoczął studia w seminarium w Villa Devoto koło Buenos Aires. 11 marca 1958 roku wstąpił do zakonu jezuitów i kontynuował naukę w zakonnych domach studiów; w nowicjacie w Chile zgłębiał nauki humanistyczne, w Colegio Maximo San José w San Miguel koło Buenos Aires obronił licencjat z filozofii, w Colegio de la Immaculada w Santa Fe studiował literaturę i psychologię, a w Colegio del Salvador w Buenos Aires teologię.

Przyjął święcenia kapłańskie 13 grudnia 1969 roku, a ostatnią profesję złożył 22 kwietnia 1973 roku. Był mistrzem nowicjatu w Villa Barilari, profesorem Wydziału Teologii i rektorem Colegio Maximo San Jose w San Miguel, członkiem konsulty prowincji zakonnej San Miguel, prowincjałem Argentyny (1973–1979). Po pobycie w Niemczech pełnił funkcję dyrektora duchownego Colegio del Salvador w Cordobie i ponownie rektora Colegio Maximo San José w San Miguel.

20 maja 1992 roku został mianowany biskupem pomocniczym Buenos Aires, sakry biskupiej udzielił mu 27 czerwca 1992 r. arcybiskup Buenos Aires ks. kard. Antonio Quarracino; w czerwcu 1997 roku promowany na arcybiskupa-koadiutora tej archidiecezji, objął rządy 28 lutego roku następnego, po śmierci kardynała Quarracino.

W listopadzie 1998 r. został jednocześnie ordynariuszem dla wiernych rytów orientalnych, mieszkających w Argentynie (bez własnego ordynariusza). Pełnił funkcje Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Argentyny oraz wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Argentyny.

Brał udział w sesjach Światowego Synodu Biskupów w Watykanie, w tym w sesji specjalnej poświęconej Kościołowi w Ameryce w listopadzie i grudniu 1997 roku. W lutym 2001 roku Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając tytuł prezbitera S. Roberto Bellarmino.

Kardynał Bergoglio był wymieniany w gronie tzw. papabile, potencjalnych faworytów do następstwa po zmarłym w kwietniu 2005 roku Janie Pawle II.

W latach 2005-2011 był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Argentyny (Conferencia Episcopal Argentina).

źródło: naszdziennik.pl

 
Warsztaty muzyczno-liturgiczne PDF Drukuj

 

CFŚ - Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża, Parafia Chrystusa Króla- SZCZECIN-SKOLWIN zapraszają na:

 

 

 

 
REKOLEKCJE DLA KOBIET PDF Drukuj

 

REKOLEKCJE DLA KOBIET Szczecin 16-17 marca - Kobieto jesteś piękna - …odkryj bicie swojego kobiecego serca

Warsztaty dla kobiet, które poprowadzi Wspólnota Emmanuel wraz z Katarzyną Marcinkowską z Krakowa-redaktorką naczelną portalu zakochani.pl, załozycielką „Serca kobiety”, zajmującą się teologią ciała, nowym feminizmem, zagadnieniami dialogu.

Miejsce: Szkoły Salezjańskie ul. Ku Słońcu 124, Szczecin

Czas: 16-17 marzec 2013

Pytania: Monika i Wodzisław Ziętek tel.535-502-268

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHhoV1owOG1iZ3pQX2hZQ0VxaUdwaVE6MA#gid=0

 

 
REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN PDF Drukuj

 

REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN 2-3 marzec Koszalin  - Czy prawdziwa męskość jest możliwa?

 

Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekend tylko dla mężczyzn. Poprowadzi je dr hab. Mieczysław Guzewicz- mąż, ojciec 3 dzieci, teolog, pastoralista.

Miejsce: Centrum Formacyjno-Edukacyjne ul. Seminaryjna 2 Koszalin

Czas: 2-3 marzec 2013

Informacje i pytania: Monika i Wodzisław Ziętek tel. 535-502-268

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRPZHVULWlHbXl4MXIxUFBxWjJ3dVE6MQ#gid=0

 
Makulatura na misje - podsumowanie 2012 PDF Drukuj

MAKULATURA NA MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE W SUDANIE POŁUDNIOWYM

Z wielką radością informuję, że w 2012 r. przeprowadziliśmy osiem zbiórek makulatury w ramach akcji „Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym”, podczas których zebrano łącznie 45,01 ton makulatury, za co uzyskaliśmy kwotę 6.897,90 zł.

Powyższa kwota w całości przekazana została na konto budowy studni w Sudanie Południowym, za pośrednictwem salezjańskiej Fundacji Nauki i Wychowania.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Szczecina oraz innych miast uczestniczących w tej akcji, udało się pozyskać środki na budowę trzech studni na placówkach misyjnych w Agnag, Rastigi i Tali.

Wiemy jak wielkim problemem jest brak wody w Afryce i jak ogromne jest zapotrzebowanie na studnie, dlatego akcja nasza trwa nadal. Zbieramy środki na budowę kolejnych studni.

Najbliższa akcja zbiórki makulatury odbędzie się w dniach 22-23 lutego br.

Akcja „Makulatura na misje” nie wymaga żadnych nakładów finansowych, wystarczy oddać to, co dla nas jest już zbędne. Zapraszamy więc wszystkich do dalszego wspierania naszej akcji. Przypominamy, że ważny jest każdy kilogram makulatury, gdyż 1 kg makulatury to aż 75 litrów wody dla spragnionej Afryki.

W imieniu organizatorów akcji serdecznie dziękujemy

 
Koncert kolęd i pastorałek - 27.01.2013 r. PDF Drukuj

W minioną niedzielę (27.I.2013) miał miejsce koncert pod tytułem "Wspólne kolędowanie" w wykonaniu artystów związanych z Baltic Neopolis Quartet. Tworzą go absolwenci akademii muzycznych z Poznania, Wrocławia i Szczecina w składzie: solistka Jona Ardyn, Filip Lipski - skrzypce, Wojciech Mazur - altówka, Tomasz Szczęsny - wiolonczela. Poniżej prezentujemy zdjęcia z koncertu.

 
« pierwszapoprzednia212223242526następnaostatnia »

Strona 21 z 26

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

401-1.jpg.jpg