Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Konkurs na SzopkęBożonarodzeniową 2012-2013 rozstrzygnięty! PDF Drukuj

Konkurs na nasze domowe szopki został rozstrzygnięty. Wpłynęły 3 prace, których zdjęcia można oglądać poniżej lub klikając w ten link. Wszystkim gratulujemy pomysłów i motywacji rodzinnej do wykonania dzieła i dziękujemy za to, że podzielili się swoimi pracami na naszej stronie internetowej www.parafiaskolwin.pl Wszystkie prace zasługują na nagrody, ale wyróżniona została szopka rodziny Nowakowskich z ul. Nad Bogdanką. Gratulujemy! Odbiór nagród w zakrystii.

 
Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową 2012-2013 PDF Drukuj

Ogłaszamy konkurs na  Szopkę Bożonarodzeniową 2012-2013. Zdjęcia można nadsyłać do 20.I.2013. Poniżej prezentujemy już nadesłane fotografie.

 

Szopka nr 1 - zdjęcia nadesłane przez rodzinę Nowakowskich

Szopka nr 2 - zdjęcia nadesłane przez Pana Tadeusza Baranowskiego

Szopka nr 3 - zdjęcia nadesłane przez Sarę i Jasia Chłapowskich

 
Boże Narodzenie 2012 PDF Drukuj

ks. Michał odprawiający pasterkę o godz. 22:00

Szopka - symbol rodziny

Szopka - Jezus u progu drzwi

Współczesne Jasełka

żywa szopka - Św. Rodzina

żywa szopka - Św. Rodzina i kuce

żywa szopka

żywa szopka - kuce

żywa szopka - kury, kaczki
 
Żywa szopka PDF Drukuj

25 grudnia 2012 r. o godz. 9.30 przy kościele skolwińskim rusza "Żywa Szopka". Zapraszamy wszystkich małych i dużych, młodych i starszych, społeczność lokalną i gości. Szopka eksponowana będzie do godz. 15.00.

 

 
Roraty adwentowe PDF Drukuj

Zapraszamy na poranne msze św. roratnie w każdy wtorek i czwartek adwentu o godz. 6.30. Wszystkie dzieci zachęcamy do zabrania lampionów i świec. Po roratach na wszystkich w domu parafialnym będą czekać świeże drożdżówki i gorące kakao.

 
JEZU UFAM TOBIE! PDF Drukuj

23 czerwca 2012 r. nasz kościół wzbogacił się o obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Obraz został ufundowany przez rodzinę Markowskich i namalowany przez Stanisława Kokolusa.

Na obrazie przedstawiony jest Jezus ubrany w białą szatę. Stojąc, unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie: jasny blady i czerwony. Ten pierwszy symbolizuje wodę usprawiedliwiającą duszę, czerwony zaś to krew, która jest życiem dusz.

Pierwszy obraz został namalowany według projektu siostry Faustyny Kowalskiej i dzięki pomocy księdza Michała Sopoćki. Według Dzienniczka siostry Faustyny, Jezus objawił się jej 22 lutego 1931 roku w celi płockiego klasztoru w tej właśnie postaci, nakazał namalować obraz i obiecał, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie. Obiecał też duże postępy na drodze chrześcijańskiej doskonałości, łaskę szczęśliwej śmierci oraz wszelkie inne łaski i doczesne dobrodziejstwa.

Obraz ten jest przedstawieniem miłosierdzia Bożego, oraz znakiem przypominającym o obowiązku chrześcijańskiej ufności względem Boga i czynnej miłości w stosunku do bliźnich:

...żądam czci dla mojego miłosierdzia(...) przez cześć tego obrazu, który jest namalowany. Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków. (Dz. 742) 
« pierwszapoprzednia212223242526następnaostatnia »

Strona 22 z 26

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

716-1.jpg.jpg